صفحه اصلی » اقتصادی » خروجی سد زاینده رود به کم ترین میزان در سال های اخیر کاهش پیدا کرد/ حجم آب پشت سد تنها 12 درصد!

خروجی سد زاینده رود به کم ترین میزان در سال های اخیر کاهش پیدا کرد/ حجم آب پشت سد تنها 12 درصد!

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان با بیان ظرفیت 12 درصدی آب در مخزن سد زاینده رود، گفت: ذخیره مخزن این سد امروز به 171 میلیون مترمکعب رسید.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۶ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد شفائی درباره آخرین وضعیت سد زاینده رود اظهار داشت: ذخیره مخزن سد زاینده‌رود امروز به 171 میلیون مترمکعب رسید و ورودی به آن هم اکنون شش مترمکعب بر ثانیه است.

وی با اشاره به جمع کل بارش های سامانه اخیر در کوهرنگ، افزود: بارش در منطقه کوهرنگ متاسفانه کمتر از میزان مورد انتظار بوده به گونه‌ای که بارندگی‌ها در مجموع ۲۶ میلیمتر بوده است.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان خاطر نشان کرد: بارش در مدت زمان مشابه نسبت به سال گذشته افزایش داشته اما نسبت به میانگین درازمدت کاهش داشته است.

شفائی اضافه کرد: میزان بارش در مدت مشابه سال قبل ۱۴ میلیمتر و میانگین بلند مدت ۱۱۷ میلیمتر بوده است.

وی با اشاره به ایستگاه چلگرد به عنوان ایستگاه شاخص زاینده رود و تأثیر بارندگی های اخیر یادآور شد: بارندگی‌ها نتوانسته است در حد انتظار ورودی ها را افزایش بدهد اما برای اینکه بتوانیم حجم سد زاینده رود را تثبیت و تا حد امکان از بارندگی‌ها، این نعمت الهی استفاده کنیم، خروجی از سد زاینده رود کاهش داده شده تا از آورد بین حوضه‌ای حداکثر استفاده شود.

شفائی افزود: خروجی سد زاینده رود اکنون به کم ترین میزان در سال های اخیر کاهش پیدا کرده است.

سد زاینده رود با ظرفیت یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون مترمکعب به عنوان یکی از اصلی‌ترین سدهای مرکز کشور و تأمین کننده آب آشامیدنی، محیط زیست، کشاورزی و صنعت در منطقه مرکزی ایران است. این سد قوسی شکل که سال ۱۳۴۹ به بهره‌برداری رسید در ۱۱۰ کیلومتری غرب اصفهان در شهرستان چادگان قرار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

20 − هفت =