صفحه اصلی » اجتماعی » معاون سیاسی استانداری اصفهان: تمام اماکن تجمیعی واکسیناسیون که پس گرفته شده، برگشت داده شود

معاون سیاسی استانداری اصفهان: تمام اماکن تجمیعی واکسیناسیون که پس گرفته شده، برگشت داده شود

معاون سیاسی استانداری اصفهان گفت: در شرایطی که جان مردم در خطر است، جای تعجب و تاسف دارد، دستگاهی از قراردادن مکانی در اختیار علوم پزشکی برای واکسیناسیون خودداری کند یا اقدام به باز پس گیری آن کند؛ اگر دستگاهی مطالبه تخلیه دارد باید درخواست مکتوب به ستاد کرونا داده و پس از بررسی و با حکم و دستور ستاد اقدام می شود.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۲ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا جان‌نثاری در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا با اشاره به اجرای طرح «ضرب العجل واکسیناسیون« و پوشش بالای ۹۰ تا ۹۵ درصدی جمعیت استان، اظهارکرد: روند فعلی واکسیناسیون رضایت بخش نیست و برای پیشگیری از موج ششم کرونا، تمام دستگاه ها ملزمند از ۱ تا ۱۹ آذرماه در قالب “طرح قرارگاهی” از تمام ظرفیت خود بهره ببرند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان با اشاره به اینکه هفته ای دو صدم درصد رشد در واکسیناسیون عموم داریم و با این روند، افزایش  واکسناسیون ۲۰ درصد جمعیت در این بازه زمانی، امکان پذیر نیست، ادامه داد: در شرایطی که جان مردم در خطر است، جای تعجب و تاسف دارد، دستگاهی از قراردادن مکانی در اختیار علوم پزشکی برای واکسیناسیون خودداری کند یا اقدام به باز پس گیری آن کند.

وی، با یادآوری الزام همکاری کلیه ادارات ستادی و فرمانداری شهرستان ها با علوم پزشکی برای واکسیناسیون، گفت: اگر دستگاهی مطالبه تخلیه دارد باید درخواست مکتوب به ستاد کرونا داده و پس از بررسی و با حکم و دستور ستاد اقدام می شود.

وی تسریع در روند پوشش واکسیناسیون را یک دستور و نه یک توصیه و حالت ارشادی خواند و گفت: تنها تا ۱۹ آذر ماه فرصت برای پوشش ۹۵ درصدی واکسیناسیون هست و نمی توانیم که یک‌کشور را معطل خود کنیم، و شاهد شهادت پزشکان  خود باشیم.

جانثاری ادامه داد: برای پوشش بالای ۹۰ درصدی در شهرستانها نیاز به تشکیل قرارگاه نیست بلکه همان محل ستاد کرونا کافی است، ادامه داد: قرار است کاری که باید در ۵ ماه طول بکشد در ۱۹ روز تمام کنیم‌ و باید روند فرسایشی واکسناسیون را به روند جهشی مبدل ساخت.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان با تاکید بر اینکه در نحوه برخورد با کارمندان از روش اقناعی و در برخورد با  مردم و تمام افرادی که تاکنون زیر بار واکسیناسیون نرفتند با آرامش و روش خواهشی و در کمال احترام و ادب برخورد شود،اضافه کرد: لازم است از معتمدین و ریش سفیدان محل برای اقناع مردم استفاده و بهره برد.

جانثاری با اشاره به آسیب پذیری مضاعف برخی از صنوف مثل هتل داران، مشاغل ورزشی و …در مدت کرونا، تصریح کرد، حمایت همه جانبه از آنها، نظیر تقسیط مالیات و غیره لازم است.

وی با تاکید بر بازگشایی دانشگاه ها از بهمن ماه گفت: با فعال شدن خوابگاه های دانشجویی  و افزایش قیمت آنهابدلیل  تعطیلی های دو ساله، حمایت های لازم از دانشجویان پیش بینی شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار × 4 =