صفحه اصلی » اجتماعی » برگ‌های پاییزی درختان چهارباغ عباسی جمع‌آوری نمی‌شود/ جمع آوری برگ‌های پاییزی از سطح شهر

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان:

برگ‌های پاییزی درختان چهارباغ عباسی جمع‌آوری نمی‌شود/ جمع آوری برگ‌های پاییزی از سطح شهر

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان گفت: برگ‌های دو خیابان چهارباغ خواجو و پیاده راه چهارباغ عباسی اصفهان به صورت شاخص جمع‌آوری نمی‌شود .

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۹ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ مهدی بقایی معاون خدمات شهری شهردار اصفهان با اشاره به درخواست شهروندان مبنی بر جمع نشدن برگ‌های پاییزی در برخی از خیابان‌های سطح شهر گفت: امسال نیز مانند سال‌های گذشته در یک الی دو معبر شاخص در سطح هر منطقه برگ‌های پاییزی به صورت مدیریت شده جمع آوری نخواهد شد تا امکان استفاده شهروندان از زیبایی‌های فصل خزان مهیا شود.

وی به آغاز فصل خزان درختان اشاره کرد و گفت: با شروع پاییز و به دنبال آن افزایش شدید حجم ضایعات فضای سبز در مناطق ۱۵ گانه و به منظور حفظ آراستگی و انضباط شهری، اقدامات اجرایی در خصوص جمع آوری و نظافت شهری اجرایی خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان از جمع آوری برگ‌های پاییزی از سطح شهر و همچنین آماده‌باش شهرداری اصفهان برای رفع آبگرفتگی‌های احتمالی خبر داد و گفت: نیرو‌های عملیاتی حوزه معاونت خدمات شهری و اجرایی در آمادگی کامل هستند.

بقایی تاکید کرد: در این ارتباط برگزاری جلسات هماهنگی با مدیران عامل شرکت‌های خدماتی و فضای سبز صورت گرفته و پیش بینی تمهیدات، امکانات، ماشین آلات و نیروی انسانی لازم جهت جمع‌آوری، بارگیری و انتقال روزانه برگ‌های خزان یافته به محل‌های مورد تائید، شده است.

وی ادامه داد: به منظور تخلیه برگ‌های بارگیری شده در سطح مناطق ۱۵ گانه چال‌برگ‌هایی احداث شده است که محل دپو و تبدیل برگ‌ها به خاک برگ خواهد بود که در سال‌های بعد می‌توان از خاکبرگ حاصله در مصارف فضای سبز استفاده کرد.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان به بارگیری برگ با مکانیزم‌های جداگانه و عدم اختلاط سایر پسماند‌ها تاکید کرد و گفت: به منظور عدم افت کیفیت برگ برای تبدیل به خاک برگ باید از اختلال برگ‌ها با پسماند‌ها و زباله جلوگیری شود که از شهروندان تقاضا داریم همچون گذشته در این موضوع مدیریت شهری را همراهی کنند.

بقایی در خصوص عدم جمع آوری برگ‌های پاییزی برخی از معابر شهر تصریح کرد: به منظور استفاده از زیبایی پاییز و این نعمت خداوند توسط شهروندان؛ دو خیابان چهارباغ خواجو و پیاده راه چهارباغ عباسی به صورت شاخص در نظر گرفته شده است که بدین منظور برگ‌های درختان جمع‌آوری نخواهد شد.

وی به شماره ارتباطات مردمی شهرداری اصفهان (۱۳۷) اشاره کرد و گفت: این شماره به‌صورت شبانه روزی در اختیار همشهریان است تا مشکلات خود اعم نظافت، پاکیزگی و آبگرفتگی احتمالی و همچنین سایر مشکلات مربوط به شهرداری را گزارش کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 × دو =