صفحه اصلی » اجتماعی » تزریق 18 هزار واکسن دز سوم کرونا در اصفهان/ واکسیناسیون دانش آموزان روند خوبی دارد

تزریق 18 هزار واکسن دز سوم کرونا در اصفهان/ واکسیناسیون دانش آموزان روند خوبی دارد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بر مبنای سامانه سیب روند واکسیناسیون نوجوانان گروه سنی 12 تا 18 آمار خوبی دارد و آمارهای آموزش و پرورش از تعداد واکسیناسیون دانش‌آموزان از این رقم هم بالاتر و شرایط مطلوب است، برای کودکان زیر 12 سال هنوز واکسنی برای تزریق توصیه نشده است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۰ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ پژمان عقدک در مورد تزریق دز سوم واکسن کرونا نیز گفت: دز سوم واکسن کرونا ابتدا برای کادر بهداشت و درمان در اولویت بوده است و بعد از آن اعلام شد که برای افراد بالای 60 سال و کسانی که بیماری زمینه‌ای و نقص سیستم ایمنی در بدن دارند هم تزریق شروع شود و اطلاع‌رسانی‌ها در این زمینه صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر قریب به 18 هزار واکسن کرونا برای نوبت سوم به گروه‌های مورد تزریق شده، اکنون روزانه حدود پنج درصد واکسنی که در مراکز واکسیناسیون تزریق می‌شود برای دز سوم واکسن کرونا است.

*پیک آنفلوانزا نداریم

سخنگوی دانشگاه در مورد تزریق واکسن آنفلوانزا در استان گفت: هر سال تعدادی واکسن آنفلوانزا در سیستم دولتی و تعدادی هم در داروخانه‌ها برای شهروندان توزیع می‌شود، امسال در سیستم دولتی از یک ماه قبل قریب به 30 تا 35 هزار واکسن آنفلوانزا در سیستم بهداشت و درمان توزیع شده است و معادل همین تعداد هم در بخش خصوصی توزیع صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: بخش خصوصی برای آوردن میزان واکسن بیشتر آنفلوانزا آزاد است، به دلیل شرایط کرونایی که وجود دارد برخی افراد که سال‌های قبل تمایلی به تزریق واکسن آنفلوانزا نداشته‌اند، احتمال دارد امسال نیز تمایل به تزریق این واکسن داشته باشند و شهروندان می‌توانند از بخش خصوصی این واکسن را برای تزریق تهیه کنند.

دکتر عقدک در مورد شیوع بیماری آنفلوانزا در استان اصفهان، گفت: امسال نسبت به سال قبل پیکی در مورد شیوع بیماری آنفلوانزا نداریم و آمار کمتر از سال‌های قبل است.

*60 درصد جمعیت استان اصفهان دو نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند

مدیر مرکز بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان با اشاره به وضعیت واکسیناسیون استان اظهار داشت: تاکنون 75 درصد از جمعیت 12 سال به بالا یک نوبت و نزدیک به 60 درصد جامعه هدف نیز هر دو نوبت واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

دکتر فدایی افزود: در شهرستان‌هایی که استقبال از واکسن کرونا کم بود به پوشش 60 درصدی واکسن نزدیک شدند و شهرستان‌هایی مثل اردستان، نطنز، بویین میاندشت کمتر است و امیدواریم در روزهای آینده آنها هم بتوانند به حد نصاب‌های خوبی دست پیدا کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × 1 =