صفحه اصلی » استان اصفهان » شورای فرهنگ عمومی باید در بین مردم برود/ مصوبات این شورا باید در جامعه احساس شود

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:

شورای فرهنگ عمومی باید در بین مردم برود/ مصوبات این شورا باید در جامعه احساس شود

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: باید مصوبات شورای فرهنگ عمومی به شکل جدی میدانی شود و به میان جامعه بیاید، حاج قاسم سلیمانی مرد میدان بود و هرچه تصویب می‌شد را در میدان عملی می‌کرد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۸ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان با حضور اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در استانداری اصفهان با حضور مسئولان اصفهان برگزار شد .

حجت الاسلام مرتضی اقاتهرانی در همایش شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان اظهار کرد: اصالت اصفهانی دارم و ۲۵ آبان روزی که ۳۷۰ شهید در این شهر تشییع و از آن به عنوان روز و هفته اصفهان یاد می‌شود هیچگاه از خاطر من نمی‌رود. ما ملت و مردم ایران سرمایه‌های فراوانی داریم. شورای فرهنگ عمومی نباید بنشیند فقط به چند مصوبه بگذرد، باید در بین مردم برود. ما از مردیم و انقلاب ما هم یک انقلاب مردمی است، برای این انقلاب کارهای زیادی صورت گرفته، برخی فکر می‌کنند این انقلاب مفت گیر آمده است. نظام اسلامی دوره‌اش همیشه زنده است و تنها مربوط به دوره اسلامی نیست. باید جوانان به این درک برسند که اسلام یک دین زنده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: باید مصوبات شورای فرهنگ عمومی به شکل جدی میدانی شود و به میان جامعه بیاید، حاج قاسم سلیمانی مرد میدان بود و هرچه تصویب می‌شد را در میدان عملی می‌کرد، او گفت سه ماهه سفره داعش جمع می‌شود و به حرف خود عمل کرد. برخی مصوبات برای هفت آسمان خوب است، اما در زمین اجرایی نمی‌شود.

وی بیان داشت: دشمن دارد کار می‌کند، خوب هم کار می‌کند و حتی مدیریت را دست گرفته. الان دیگر بدحجابی نیست، حتی کار به عریانی رسیده است. باید یک قرارگاه عملیاتی شکل بگیرد و تصمیمات لحظه‌ای گرفت. باید بیشتر پای عمل آمد و میدانی‌تر عمل کرد.

رمضانعلی معتمدی  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در نشست شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان به عنوان دبیر شورای فرهنگی استان در این همایش اظهار کرد: در سال گذشته پنج مصوبه استانی شورای فرهنگی استان اصفهان، تبدیل به مصوبات کشوری شد. مصوبات کلیدی این شورا شامل تأسیس رصد خانه فرهنگ عمومی، تشکیل کارگروه فضای مجازی، تصویب سند راهبردی توسعه کارکردی مساجد و همچنین تشکیل کارگروه‌های تخصصی است.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد، در این نشست اظهار کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، حضور در میان مردم مهم است. از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس بخاطر حضور در میان مردم ممنونیم، آقای رئیسی هم کار ارزشمندی می‌کنند که زمان استراحت خود را به میان مردم می‌روند و پیگیر مشکلات آن‌ها می‌شوند. اما برخی با بی‌انصافی تمام این کار ایشان را زیر سوال می‌برند، در ۲۵ آبان‌ماه صدها شهید در اصفهان تشیع شد و اصفهان سزاوار داشتن یک هفته فرهنگی و حماسی در این زمان است.

نماینده ولی فقیه در استان و رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان افزود: از شورای فرهنگی عمومی می‌خواهیم که مصوبات را به استان‌های مختلف و کمیسیون فرهنگی مجلس هم بفرستند و پیگیر اجرای آن هم باشند. به این شکل استان‌ها می‌توانند از تجارب هم استفاده کنند و ساز و کاری هم برای نظارت بر آن شکل گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفده + نوزده =