صفحه اصلی » سیاسی » بسیج نیروی مقدس و بزرگی است که در بزرگ‌ترین زرادخانه‌های دنیا هم پیدا نمی‌شود

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با سردار سلیمانی:

بسیج نیروی مقدس و بزرگی است که در بزرگ‌ترین زرادخانه‌های دنیا هم پیدا نمی‌شود

مرجع تقلید شیعیان گفت: بسیج نیروی مقدس و بزرگی است که در بزرگ‌ترین زرادخانه‌های دنیا هم پیدا نمی‌شود.

تاریخ انتشار: ۲۳:۱۳ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار سردار غلامرضا سلیمانی با بیان این که بسیجیان شبیه‌ترین سربازان به سربازان پیغمبر (ص) هستند، اظهار داشت: بسیجیان باانگیزه مادی و دنیای خدمت نمی‌کنند که در واقع تفاوت این گروه را با گروه‌های دیگر نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: در بین بسیجیان خلوص نیت حاکم است و این سبب می‌شود نیروی آن چندین برابر شود و شباهت آن به لشکر پیغمبر (ص) و امیرالمؤمنین (ع) ازاین‌رو است.

آیت‌الله مکارم شیرازی حمایت و پشتیبانی از بسیج را مهم برشمرد و افزود: هرچند بسیجیان با اخلاص وارد میدان می‌شود اما مانعی برای تشویق نیروها وجود ندارد و بسیجیان باید با تشویق و قدردانی پشتوانه داشته باشند تا خدمت آنها مستمر شود.

وی توجه به موضوعات اخلاقی را مهم برشمرد و بیان داشت: مراقب باشید تا بسیجیان به آلودگی‌های اخلاقی دچار نشوند تا هرگز نام بسیج خدشه‌دار نشود و همچون گذشته همواره پاک بماند.

این مرجع تقلید خدمات جهادی بسیجیان را موردتوجه قرارداد و افزود: بسیج در عرصه‌های مختلف سازندگی و غیره ورود کرده و یک نیروی مقدس و بزرگ است که در بزرگ‌ترین زرادخانه‌های دنیا هم پیدا نمی‌شود.

وی تاکید کرد: برخلاف بسیاری از کشورها که سربازان را با تملق و هزینه‌های آن‌چنانی استخدام می‌کنند اما سربازان و بسیجیان ما همچون سربازان پیغمبر (ص) جان‌برکف و خالصانه خدمت می‌کنند.

آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: این انتظار از بسیجیان وجود دارد که بااخلاق و نسبت به دیگر جوانان متفاوت باشند چراکه بسیج الگوی مناسب برای همه اقشار است.

وی دانش‌افزایی و افزایش مهارت‌های بسیجیان را مهم برشمرد و گفت: بسیج باید معلومات و دانش نیروهای خود را بالا ببرد تا این افراد بتوانند آبروی این نیرو را حفظ کنند و در این راستا باید در مسیر افزایش معلومات بسیجیان حرکت کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 + هجده =