صفحه اصلی » اجتماعی » نمایشگاه «زنده بود» افتتاح شد

معاون شهردار اصفهان در افتتاح نمایشگاه «زنده بود»:

نمایشگاه «زنده بود» افتتاح شد

نمایشگاه آثار نقاشی هنرمندان برجسته اصفهان در گالری خانه هنرمندان حوزه هنری با حضور معاون شهرداراصفهان افتتاح شد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۱ - جمعه ۱۴۰۰/۰۸/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ آثار این نمایشگاه متعلق است به گنجینه حوزه هنری استان اصفهان و شامل 7 اثر از هنرمندان مطرح نقاشی این شهر به نام های رضا افسری، جواد طاهری، حسین تحویلیان، علی قطبی، محمد خلیلی، جواد نوبهار است که با توجه به بحران آب توسط حوزه هنری اصفهان برگزار شده است.

مجتبی شاه مرادی معاون شهردار و و مدیرعامل سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري اصفهان در آیین گشایش نمایشگاه «زنده بود» در خصوص دغدغه مندی هنرمندان برای آب زاینده رود سخن گفت.

وی با اشاره به اهمیت جاری بودن زاینده رود برای شهر اصفهان و مردم آن افزود: هرکس دلش برای اصفهان می سوزد حتما دغدغه زاینده رود را هم دارد و فکر می کنم بهترین زبان برای بیان مشکلات زبان هنر است زیرا این زبان می تواند به طور کامل همه را تحت تاثیرقراردهد.

مدیرعامل سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري اصفهان از همه هنرمندان دعوت کرد که با تولید آثار ارزشمند خود به تقویت جریان مطالبه گری آب زاینده رود کمک کنند.

مجتبی شاه مرادی اظهار امیدواری کرد: وقتی آب زاینده رود به این رود باز می گردد همه فلات مرکزی ایران از این آب بهره مند شوند و شاهد رضایت و خشنودی هموطنان عزیزمان باشیم.

در ادامه احمد نوری سرپرست حوزه هنری استان اصفهان با اشاره به دایر کردن نمایشگاه “زنده بود” توسط حوزه هنری استان اصفهان،همزمان با مطرح شدن مسئله بحران آب و همراهی هنرمندان نقاش و گرافیست در این مسئله خاطرنشان کرد: همراهی هنرمندان رشته های مختلف در نمایش و تولید اثر موجب تعامل آنان و نشانگر اهمیت مساله آب و دغدغه مندی آنان است.

وی تصریح کرد: در این میان می توان شاهد ایده‌های برای پاسخ به مسائل نیز بود.

وی ادامه داد: هنرمندان همیشه با روحیه ای حساس به بیان و نقد وبررسی مسائل می پردازند که منجر به توجه بیشتر جامعه می شود.

گفتنی است، نمایشگاه «زنده بود» در میان جمعی از هنرمندان نقاش و گرافیست اصفهان با حضور استاد هوشنگ جزی زاده و مجتبی شاه مرادی معاون شهردار و مدیرعامل سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري اصفهان و دکتراحمدنوری سرپرست حوزه هنری استان اصفهان افتتاح شد و این نمایشگاه تا 9 آذرماه جهت بازدید عموم در گالری خانه هنرمندان حوزه هنری اصفهان واقع در پارک ایثارگران دایر است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یازده + هفت =