صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » هنر باید به خدمت حل مساله بیاید

هنر باید به خدمت حل مساله بیاید

روز گذشته معاون حقوقی امور مجلس و استان های وزارت ارشاد از کارگاه دو روزه(۲۷و۲۸ آبان) طراحی پوستر «نصف شد، نصف جهان از خشکی» که همزمان بود با افتتاح منتخبی از گنجینه حوزه هنری استان اصفهان از آثار هفت نفر از نقاشان مشهور اصفهانی با موضوع آب و با عنوان “زنده بود” دیدن کرد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۱ - شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛  سید محمد هاشمی در این بازدید گفت:مساله گرافیک در داخل استان به واسطه حضور برخی از هنرمندان برجسته این رشته مانند مجتبی مجلسی و حامد مغروری یک سر و گردن از کشور بلندتر ایستاده است.

وی افزود: اتفاقات بسیار ناب و خوبی در این مدت در رشته گرافیک رخ داده است. نگاه مسئله محور و موضوعی هنرمندان در برگزاری این کارگاه ها بسیار خوب است.

وی ادامه داد:هنر باید به خدمت حل مسئله بیاید اگرچه بیان مسائل روز و حال جامعه بسیار مهم است ولی اگر بتوان علاوه بر حل مسئله راهکارهایی را هم ارائه داد بسیار مفیداست.

هاشمی تاکید کرد:حتما برگزاری چنین کارگاه ها و نمایشگاه هایی می تواند در مسئله آب راهگشا باشد.

وی با اشاره به نقش و جایگاه سازمانهای فرهنگی وهنری گفت:حوزه هنری استان اصفهان در میان حوزه های هنری کشور باسابقه‌ترین است و در برخی از برنامه‌های فرهنگی و هنری و به ویژه تولید محتوا پیشتاز بوده است.

همراهی هنرمندان نشانگر اهمیت مساله آب

در ادامه احمد نوری سرپرست حوزه هنری استان اصفهان با اشاره به دایر کردن نمایشگاه “زنده بود” توسط حوزه هنری استان اصفهان،همزمان با مطرح شدن مسئله بحران آب و همراهی هنرمندان نقاش و گرافیست در این مسئله خاطرنشان کرد: همراهی هنرمندان رشته های مختلف در نمایش و تولید اثر موجب تعامل آنان و نشانگر اهمیت مساله آب و دغدغه مندی آنان است.

وی تصریح کرد: در این میان می توان شاهد ایده‌های برای پاسخ به مسائل نیز بود.

وی ادامه داد: هنرمندان همیشه با روحیه ای حساس به بیان و نقد وبررسی مسائل می پردازند که منجر به توجه بیشتر جامعه می شود.

گفتنی است، نمایشگاه «زنده بود» در میان جمعی از هنرمندان نقاش و گرافیست اصفهان با حضور استاد هوشنگ جزی زاده و مجتبی شاه مرادی معاون شهردار و مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان و دکتراحمدنوری سرپرست حوزه هنری استان اصفهان افتتاح شد و این نمایشگاه تا 9 آذرماه جهت بازدید عموم در گالری خانه هنرمندان حوزه هنری اصفهان واقع در پارک ایثارگران دایر است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 × دو =