صفحه اصلی » اقتصادی » تشدید نظارت بر نانوایی ها در نایین

‍فرماندار شهرستان نایین خبرداد؛

تشدید نظارت بر نانوایی ها در نایین

‍فرماندار شهرستان نایین از تشدید نظارت برنانوایی ها، نحوه توزیع آرد و همچنین ساماندهی نانوایی های خانگی خبر داد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۲۴ - شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ جلسه کارگروه کمیته فرعی گندم ،آرد و نان شهرستان نایین با حضور فرماندار این شهرستان و سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار شد.

محمد حسین نصرتی فرماندار شهرستان نایین در این جلسه ضمن تبریک هفته بسیج عنوان نمود امیدوارم توفیق داشته باشیم برای خدمت به خلق خدا جهاد گونه و بسیجی وار تلاش کنیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: موضوع آرد یکی از مواردی است که باید به صورت جدی به آن ورود پیدا کرد چرا که بعضا با سوء استفاده مواجه می شود و با توجه به یارانه ای که دولت در این حوزه پرداخت می کند باید در زمینه توزیع آرد حق به حق دار برسد. متاسفانه بعضا مواردی از کم فروشی توسط برخی نانوایی ها گزارش می شود که در این زمینه باید نظارت را تشدید کنیم و اشد مجازات برای متخلفین در نظر گرفته شود. موضوع دیگری نیز که در زمینه نظارت به ما کمک می کند نصب سامانه پایش تصویری در نانوایی ها است که باید در اسرع وقت این موضوع اجرایی گردد و به صورت متمرکز نانوایی ها کنترل شوند.

فرماندار شهرستان نایین با اشاره به وجود نواقصی در سیستم توزیع آرد در شهرستان و سوء استفاده دلالان از این نحوه توزیع اظهار داشت در سیستم توزیع آرد باید تجدید نظر شود چرا که متاسفانه برخی آرد یارانه ای را در بازار آزاد بعضا تا 5 برابر قیمت می فروشند که در این راستا واقعی کردن سهمیه آرد شهرستان و همچنین واقعی کردن سهمیه آرد نانوایی ها به صورت جدی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی در پایان گفت: یکی از موضوعات دیگر در شهرستان ساماندهی نانوایی های خانگی است چرا که اصول بهداشتی در برخی از نانوایی های خانگی رعایت نمی شود. همچنین گرانفروشی هایی نیز در اینگونه نانوایی ها مشاهده شده که در این راستا اداره صمت شهرستان موظف به ساماندهی نانوایی های خانگی می باشد و در صورت عدم همکاری از سوی نانوایی های خانگی برخورد قانونی لازم صورت خواهد پذیرفت.

شایان ذکر است در ابتدای جلسه کوهی رییس اداره صمت شهرستان نایین نیز در خصوص فعالیت ها و اقدامات انجام شده در حوزه توزیع آرد و نظارت بر واحد های نانوایی توضیحاتی ارایه کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

12 − چهار =