صفحه اصلی » سیاسی » در این شرایط نابسامان اقتصادی با تأسی و به نیت شهدا به مردم خدمت کنید

در این شرایط نابسامان اقتصادی با تأسی و به نیت شهدا به مردم خدمت کنید

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: در این شرایط نابسامان اقتصادی با تأسی و به نیت شهدا به مردم خدمت کنید و یک بار سنگینی را از رو دوش یک خانواده کم کنیم که این کار باعث تاثیرگذاری در زنده نگه‌داشتن یاد شهدا است؛ اسلام به واسطه محبت و فرهنگ گسترش پیدا کرده است.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۲ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار مجتبی فدا عصر شنبه در جلسه هماهنگی کنگره ملی سرداران و 600 شهید شهرستان مبارکه اظهار کرد: بسیج از ظرفیت مختلف در تثبیت انقلاب اسلامی، اداره و مشارکت در جنگ تحمیلی و دفاع از کشور و در مسائل و مشکلات و حوادث و بحران‌های مختلف به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمت می‌کند.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با توضیح اینکه بسیج ایجاد برای کمک ایجاد شده است، گفت: بسیج ایجاد شده است برای کمک به دولت و دستگاه‌های مختلف تا در رفع چالش ها و موانعی است که در سر راه نظام وجود دارد، کمک کند؛ همه کسانی که برای نظام دلشان می‌سوزد، انقلاب و نظام و قانون اساسی را قبول دارند، بسیجی هستند حتی اگر در پایگاه‌های بسیج حضور نداشته باشند.

وی افزود: اجلاسیه این کنگره را می توان را در روز شهرستان ۲۳ اسفند ماه سال ۶۳ که ۳۳ شهید در شهرستان تشییع شده است، برگزار کرد؛ مهمترین بحث این کنگره کیفیت و نحوه برگزاری است که مد نظر ما این نیست که این کنگره صرفاً یک مراسم و یک سخنرانی و مداحی باشد.

سردار فدا اضافه کرد: رهبر انقلاب فرمودند که کنگره‌های شهدا مانند رعد و برق می ماند که در یک شب تاریک که فردی در یک بیابان گم شده است، راه، مسیر و حرکت را به هدف را نشان می دهد.

اجلاسیه کنگره شهدا تأثیر فرهنگی می خواهد

وی با توضیح اینکه اجلاسیه کنگره شهدا تأثیر فرهنگی می خواهد، بیان کرد: ما در گام دوم انقلاب هستیم و رهبر معظم انقلاب تأکید کردند که نقش آفرینی مردم و جوانان در اداره امور کشور برای به سازی جامعه انجام شود، شما هم مردم شهرستان و جوانان در این کنگره استفاده و برای نقش آفرینی مردم برنامه ریزی کنید.

فرمانده سپاه استان اصفهان خاطرنشان کرد: طبق احادیث و روایت ها، اگر فردی برای تأمین معاش خانواده در مسیر فوت کرد ثواب شهید را دارد اگر خانم بارداری در حین زایمان فوت کرد ثواب شهید را دارد اما اینکه فردی که شهید شد چه ثوابی دارد را هیچ کسی جز خود خدا نمی داند و دلیل آن معامله شهدا با خدا است.

با تأسی از شهدا به مردم خدمت کنید

وی ادامه داد: شهدا برای حفظ آرامش و آسایش اسلام و قرآن و کشور خود را فدا کردند ما هم به تأسی از شهدا کاری را که می خواهیم انجام دهیم برای خدمت به مردم باشد؛ به نیت هر شهید اشتغال ایجاد کنید، جهیزیه تهیه کنید، صلوات و قرآن ختم کنید؛ به نیت شهدا خدمت صادقانه انجام دهید و دانش آموزان نیازمند و کودک بی سرپرست و یتیم را تحت پوشش قرار دهید.

سردار فدا با بیان اینکه همه مسئولان و دستگاه ها کنار یکدیگر با هم‌افزایی ظرفیت ها برای شهدا کار کنند، تصریح کرد: یک میلیون بسته معیشتی بین نیازمندان استان اصفهان توزیع شد که قسمتی از هزینه آن را صنایع و بخش عمده ای از آن را مردم خیر اصفهان تأمین کردند.

وسیله ازدواج و جهیزیه جوانان را در همین کنگره شهدا و به نیت شهدای شهرستان تأمین کنید

وی بیان کرد: وسیله ازدواج و جهیزیه جوانان نیازمند را در همین کنگره شهدا و به نیت شهدای شهرستان تأمین کنید؛ بانک اطلاعاتی شهدای شهرستان را تهیه و حلقه ارتباط با شهدا را در شهرستان ایجاد کنید.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) تأکید کرد: کاری کنید که نسل جدید فکر نکند که شهدا دست نیافتی هستند؛ سیره و سبک زندگی و برای نسل جدید بیان شود و یادواره و کنگره شهدای برای این کار است.

اقشار مختلف شهدای شهرستان را شناسایی کنید تا نقش شهرستان مبارکه را در جنگ مشخص شود

وی افزود: اقشار مختلف شهدای شهرستان را شناسایی کنید تا نقش شهرستان مبارکه را در جنگ مشخص شود؛ به سراغ پدر و مادران شهدا که هنوز زنده هستند بروید و از خاطرات و یادگاری های شهید بنویسید.

سردار فدا با بیان اینکه این برنامه را در یکی از مدارس اصفهان انجام شد، گفت: دانش آموزان به انتخاب خود یک شهید را انتخاب و به دنبال جمع آوری آلبوم عکس از شهید رفتند و پس از شناسایی و آشنا شدن با منش آن شهید در محله خود به تأسی از زندگی شهید خدمت رسانی کردند.

وی اضافه کرد: یکی از راه های آشنایی نسل جوان با فرهنگ شهید و شهادت همین کار است اجلاس با هدف آشنایی نسل جوان با شهدا برگزار شود و این نیازمند یک برنامه ریزی خوب و منسجم در شهرستان مبارکه است.

فرمانده سپاه استان اصفهان بیان کرد: لازمه انجام هر کاری پیوست فرهنگی است؛ این شهرستان شهید مدافع حرم ایرانی و افغانستانی دارد که این شهدا تأسی گرفته از شهدای هشت سال دفاع مقدس هستند.

از ظرفیت هنرمندان برای زنده نگه‌داشتن شهدا استفاده کنید

وی تصریح کرد: یک اثر فاخر فرهنگی و یا المانی برای شهدای شهرستان ایجاد کنید تا نام و یاد شهدا را با این اثر شاخص زنده شود؛ شهرستان مبارکه شهرستانی با تعداد زیادی از فعال فرهنگی و هنری دارد که باید از ظرفیت این هنرمندان برای زنده نگه‌داشتن شهدا استفاده کنید.

در این شرایط نابسامان اقتصادی با تأسی و به نیت شهدا به مردم خدمت کنید

سردار فدا تأکید کرد: در این شرایط نابسامان اقتصادی با تأسی و به نیت شهدا به مردم خدمت کنید و یک بار سنگینی را از رو دوش یک خانواده کم کنیم که این کار باعث تاثیرگذاری در زنده نگه‌داشتن یاد شهدا است؛ اسلام به واسطه محبت و فرهنگ گسترش پیدا کرده است.

وی با توضیح اینکه شهرستان مبارکه می تواند سر منشأ یک کار خیر و خوب و بزرگی باشد، خاطرنشان کرد: زمان جنگ مردم به صورت خود جوش آمدند و هشت سال حماسه آفریدند و در این کنگره هر کسی باید به اندازه توانایی و علاقه ای که دارد کار انجام دهد که در شورای سیاستگذاری این کنگره مشخص کنید که اقشار مختلف مردم این شهرستان چه کاری برای شهدا می توانند انجام دهند.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) با توضیح اینکه محلات شهرها و روستاهای شهرستان را با نام شهدا زنده کنید، ادامه داد: از ظرفیت خواهران استفاده کنید و به عنوان مثال معلمان و دانش آموزان، دختر و پسران هر کدام چه فعالیت و اقدامی برای شهد و این کنگره می توانند انجام دهند.

لشکر امام حسین (ع) در عملیات محرم یک هزار و 50 شهید تقدیم کرد

سردار فدا با اشاره به 25 آبان روز حماسه و ایثار مردم اصفهان، گفت: 12 آبان 61 عملیات محرم شروع شد و با واسطه سیلی که آمد و بخشی از شهدا غرق شدند و بخشی که زنده ماندند به ارتفاعات زدند بخش عمده ای خاک ایران که حدود 500 کیلومتر چاه ها نفتی و موسیان و دهلران را آغاز کردند و لشکر مقدس امام حسین (ع) اصفهان در این عملیات یک هزار و 50 شهید تقدیم انقلاب کرد.

وی اضافه کرد: در یک مرحله 700 شهید به استان اصفهان منتقل شد که 370 نفر از آن ها برای شهر اصفهان بود و 25 آبان غوغای در اصفهان بود و تمام کوچه اصفهان های حجله شهدا بود و در بین این شهدا، هفت خانواده دو شهید و پسر و پدر و دو برادر، هشت شهید در یک کوچه وجود داشت.

اعزام 700 نفر به جبهه پس از تشییع 370 شهید در اصفهان

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان خاطرنشان کرد: صلابت مردم اصفهان به‌گونه‌ای بود که حضرت امام خمینی (ره) فرمودند که کجایی دنیا می توانید مانند اصفهان پیدا کنید که در یک روز 370 شهید را تشییع و در همان روز اعزام به جبهه ها داشته باشند.

وی با توضیح اینکه پس از تشییع شهدا بدون اینکه تردید در عزم و اراده مردم اصفهان به وجود آید، 700 نفر به جبهه اعزام شدند؛ بیان کرد: بار دیگر در تشییع شهدای حادثه تروریستی زاهدان، رهبر انقلاب فرمودند که آفرین به مردم اصفهان و درود به جوانان اصفهان که این حمله عظیم را خلق کردند و مردم اصفهان همیشه در صحنه انقلاب هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × پنج =