صفحه اصلی » سیاسی » انجام خدمات اجتماعی و محرومیت‌زدایی در سطح شهرستان در قالب کنگره ملی شهدای مبارکه/ کنگره ملی، بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی تاریخ شهرستان مبارکه

در جلسه هماهنگی کنگره ملی سرداران و 600 شهید شهرستان مبارکه مطرح شد؛

انجام خدمات اجتماعی و محرومیت‌زدایی در سطح شهرستان در قالب کنگره ملی شهدای مبارکه/ کنگره ملی، بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی تاریخ شهرستان مبارکه

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مبارکه گفت: اقدامات خوبی در زمینه خدمات اجتماعی، یادواره شهدا و نمایشگاه دفاع مقدس و مأموریت‌هایی در زمینه محرومیت‌زدایی در سطح شهرستان انجام شده است؛ یادواره شهدای شهرهای دیزیچه، طالخونچه، کرکوند و همچنین محلات شهر مبارکه و همایش رزمندگان شهرستان و بخش گرکن جنوبی و مرکزی شهرستان برگزار شده است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۶ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ علی‌اصغر عطایی عصر شنبه در جلسه هماهنگی کنگره ملی سرداران و 600 شهید شهرستان مبارکه با تبریک هفته بسیج گفت: شعار بسیج در سال 1400 با فرمایش رهبر معظم انقلاب که «بسیج پاره تن مردم است و هرگز نباید مسائل مردم فراموش کند» آغاز شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مبارکه گفت: با تعیین شورای سیاستگذاری کنگره، 17 کمیته و هفت کارگروه و پنج ستاد فرعی در شهرها تشکیل شد که تشکیل 23 ستاد روستاهای شهرستان را برنامه ریزی کردیم و همچنین برنامه ریزی شد تا پایان اجلاسیه کنگره ملی مبارکه 64 یادواره شهدا در شهرستان برگزار شود.

وی افزود: اقدامات خوبی در زمینه خدمات اجتماعی، یادواره شهدا و نمایشگاه دفاع مقدس و مأموریت‌هایی در زمینه محرومیت‌زدایی در سطح شهرستان انجام شده است؛ یادواره شهدای شهرهای دیزیچه، طالخونچه، کرکوند و همچنین محلات شهر مبارکه و همایش رزمندگان شهرستان و بخش گرکن جنوبی و مرکزی شهرستان برگزار شده است.

سرهنگ عطایی با بیان اینکه پیگیری تألیف 20 کتاب از شهدای شاخص شهرستان و تدوین کتابچه های جیبی برای 600 شهید شهرستان هستیم، تصریح کرد: تکمیل بازسازی دو باب خانه مسکونی به نیابت از شهدا، پنج منزل هم در حال بازسازی است، اهدای شش سری جهیزیه به نپایت از شش سردار شهید شهرستان و 10 جهیزیه آماده توزیع است که به نیابت از شهدا توزیع می شود، از جمله اقدامات انجام شده برای کنگره ملی شهدای شهرستان مبارکه است.

وی اضافه کرد: تهیه و توزیع دو هزار بسته معیشتی به نیابت از شهدای شهرستان هفته دفاع مقدس، دهه ولایت و عید غدیر، تهیه و توزیع یک هزار و 900 بسته لوازم‌التحریر در بین دانش آموزان نیازمند تشکیل کانال و سایت در فضای مجازی برای کنگره از دیگر اقدامات انجام شده است.

فرمانده سپاه ناحیه مبارکه بیان کرد: پیش‌بینی دفتر ستاد شهرستان و فرعی کنگره شهدای مبارکه با مساعدت بنیاد شهید و شهرداری مبارکه، ساخت موزه دائمی شهدای شهرستان است در برنامه داریم که یک کار ماندگاری است، احداث ساختمان همایش چند منظوره، برپایی نمایشگاه بزرگ اقتصادی مقاومتی در آینده از جمله برنامه هایی است که با همکاری دستگاه و مسئولان شهرستان بتوانیم اقدامات خوبی در این زمینه داشته باشیم.

*ماندگاری کنگره ملی شهدای مبارکه با خدمت به مردم در این شرایط خاص انجام می شود

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: کنگره ملی شهدای مبارکه باید ماندگار باشد و صرفاً محدود به یک روزی خاصی اجلاسیه نشود بلکه یاد و خاطره و اخلاق که شهدا شهرستان داشتند باید معرفی شود.

پروین صالحی مبارکه با توضیح اینکه شرایط اقتصادی و معیشتی جامعه امروز شرایط خاصی است، بیان کرد: اقتصاد بیمار با شیوع کرونا بسیار آسیب پذیر شده است و در این اوضاع به شدت باید احتیاط کرد تا اجلاسیه و کنگره ملی سرداران و 600 شهید شهرستان مبارکه در عین پرمحتوایی اثربخشی، ساده برگزار شود.

وی با بیان اینکه ماندگاری کنگره ملی شهدای مبارکه با خدمت به مردم در این شرایط خاص انجام می شود، تأکید کرد: اگر به زندگی تک‌تک شهدا نگاه کنیم آنچه خدا آن ها را انتخاب کرد به دلیل زندگی ساده و زندگی پربار و ثمری را به جامعه ارائه دادند.

نماینده مبارکه اضافه کرد: سردار حاج قاسم سلیمانی فرزندی بود که در خانواده عشایری در یکی از روستای کرمان به دنیا آمد اما با منش و رفتار ساده شهدایی اسطوره و مکتبی برای نسل‌های آینده شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط امروز جامعه بسیار خوب است که برای یک بار هم شده، هزینه‌های فرهنگی جاهای مختلف به آشنا کردند تا شهدا را مردم به شناسیم اختصاص پیدا کند و با حساسیت جدی اجرای برنامه را دنبال کنیم که میزان هزینه‌های بالا نرود و اگر قرار است در این زمینه هزینه قابل‌توجهی شود برای خانواده‌های نیازمند هزینه شود.

صالحی مبارکه تصریح کرد: فرهنگ معرفی اخلاق ایثار و شهادت وظیفه تک‌تک ما است و همه ما به شهدا مدیون هستیم و درحرکت سعی کنیم که در این راه خط اعتدال را داشته باشیم؛ کنگره ملی سرداران و 600 شهید شهرستان مبارکه بسیار مهم است و باید اهمیت دهیم و در این شرایط اقتصادی به‌گونه‌ای کار شود که شیرینی برگزاری آن به وجود شهرستان و استان بنشیند.

*کنگره ملی، بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی تاریخ شهرستان مبارکه

فرماندار شهرستان مبارکه هم در این جلسه با توضیح اینکه کنگره شهدای کار بزرگی است، گفت: ستادهای فرعی کنگره ملی مبارکه در شهرهای شهرستان فعال است اما دست دوستان در منابع مالی خالی است.

اصغر هدایت اظهار کرد: از ظرفیت‌های خودجوش شهرستان استفاده شده است و تاکنون 10 جلسه ستاد داشتیم و کارگروه ها برگزار شده است؛ شرایط کرونا فعالیت های ما را محدود کرده است و امیدوار هستیم که با واکسیناسیون انجام شده بتوانیم برنامه های را آینده بهتر اجرا می کنیم.

وی اضافه کرد: بودجه 1400 شهرها و روستا را توصیه کردیم که بخشی از ردیف های فرهنگی خود را به کنگره ملی اختصاص دهند؛ این اتفاق رخ داد، همه شهرداران فعالیت های فرهنگی خود را با هماهنگی ستاد شهرستانی به کنگره ملی اختصاص دهند.

فرماندار مبارکه با بیان اینکه با توجه به ظرفیت‌های ایثار و شهادت در شهرستان مبارکه مجوز کنگره ملی صادر شد، افزود: از سردار فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) و سردار سلیمانی فرمانده وقت سپاه صاحب الزمان (عج) برای این فرصت مهم تقدیر می کنیم؛ چهره شهرستان با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد چهره آن باید تغییر کند.

وی ادامه داد: بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی تاریخ شهرستان مبارکه در این کنگره ملی و اجلاسیه رقم خواهد خورد و پس از اجلاسیه کنگره و دستاوردهای آن باید برای نسل‌های داشته باشد و مهمترین رویکرد عمق بخشی به این جریان است که باید از ظرفیت صنایع استفاده کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

20 − 1 =