صفحه اصلی » اجتماعی » هوای اصفهان و ۳ شهر مجاور آلوده است

هوای اصفهان و ۳ شهر مجاور آلوده است

کارشناس امور آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین ۱۷۴ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) را نشان می‌دهد.

تاریخ انتشار: ۰۷:۳۷ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد، باهنر و کاوه با شاخص ۱۷۲، استانداری با شاخص ۱۷۸، انقلاب با شاخص ۱۸۷، پروین با شاخص ۱۸۱، رودکی با شاخص ۱۵۷، رهنان با شاخص ۱۷۱، فرشادی با شاخص ۱۷۳، فیض با شاخص ۱۷۵، میرزا طاهر با شاخص ۱۸۴ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۹۵ ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) است.

وی اضافه کرد: امروز شاخص هوای شهر سجزی با شاخص ۱۴۰ و شاهین‌شهر با شاخص ۱۳۷ ناسالم برای گروه‌های حساس و در مبارکه با شاخص ۱۵۳ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش محسوس دما و مه صبحگاهی غلظت آلاینده‌های جوی به ویژه در مناطق مرکزی و صنعتی از جمله کلانشهر اصفهان افزایش یافته است، اما از بعد از ظهر امروز به سبب نفوذ و فعالیت سامانه سرد بارشی در استان، کیفیت هوا به تدریج بهبود می‌یابد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هجده − دو =