صفحه اصلی » اجتماعی » اجرای طرح شهدای سلامت در استان اصفهان/ عزم جدی دانشگاه و سپاه برای واکسیناسیون حداکثری

اجرای طرح شهدای سلامت در استان اصفهان/ عزم جدی دانشگاه و سپاه برای واکسیناسیون حداکثری

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از اجرای طرح شهدای سلامت از یکم تا ۱۹ آذرماه، خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۱ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ شاهین شیرانی سرپرست دانشگاه در این خصوص گفت: طرح شهدای سلامت یکم تا ۱۹ آذر ماه در سراسر استان اجرا  و اولویت اجرای طرح با شهرستان هایی است که پوشش واکسیناسیون مطلوبی ندارند.

شیرانی هدف از برگزاری این طرح را اطلاع رسانی عمومی، سیاست‌های تشویقی، تسهیل دسترسی به خصوص برای افرادی که واکسن دریافت نکرده اند و محدودیت های هوشمند عنوان کرد، که در ۵ شهرستان هدف شامل: خمینی شهر، فلاورجان، نجف آباد، برخوار و شهرستان اصفهان اجرا خواهد شد.

*عزم جدی علوم پزشکی و سپاه برای واکسیناسیون حداکثری

دکتر عقدک سخنگوی دانشگاه نیز طی گفتگویی اظهار نمود: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با مشارکت سپاه از اول تا نوزدهم آذر تلاش می‌کند پوشش واکسیناسیون افراد ۱۲سال به بالا را در استان اصفهان به ۸۵درصد برساند.

وی هدف از اجرای این طرح را ارتقای پوشش واکسیناسیون افراد ۱۲سال به بالا از ۷۷درصد به ۸۵درصد بیان کرد و گفت: البته دراین طرح ضروری است که دو دز واکسن این افراد به بالای ۸۵درصد برسد تا به ایمنی دسته جمعی برسیم.

پژمان عقدک افزود: در این طرح شهرستانهایی که پوشش پایین‌تر در واکسیناسیون داشتند مد نظر قرار می‌گیرد.

وی گفت: از طریق مراکز جامع سلامت و پایگاه‌های بسیج در مساجد و محلات افراد واکسینه نشده فراخوان می‌شوند و از طریق ایجاد انگیره و مشاوره حضوری برای واکسیناسیون این افراد اقدام می‌شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: رسانه‌های تصویری و نوشتاری و کانال‌های ارتباطی هم می‌توانند در این طرح فرهنگ الگوی واکسیناسیون را برای افراد واکسینه نشده ترویج دهند.

عقدک گفت: با ارتقای واکسیناسیون افراد از ورود به پیک ششم و افزایش میزان ابتلا و بستری در بخش مراقبتهای و مرگ و میر کرونا جلوگیری خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × پنج =