صفحه اصلی » ورزشی » ورزش های زورخانه و کشتی پهلوانی جایگاه برگزاری در سطح المپیک را دارد

ورزش های زورخانه و کشتی پهلوانی جایگاه برگزاری در سطح المپیک را دارد

رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه و کشتی پهلوانی ایران گفت: تلاش می کنیم که به فدراسیون بین المللی کمک کنیم تا این رشته  جزء مسابقات المپیک و آسیایی باشد چرا که این ورزش خیلی زیباست و این جایگاه را دارد که در سطح المپیک برگزار شود.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۴ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار مهرعلی باران چشمه در نشست خبری جام جهانی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی به میزبانی اصفهان با تبریک هفته بسیج اظهار کرد: در چند ماهی که در فدراسيون فعالیت می کنم در جلسه ای که با مهرعلیزاده داشتم بنا بر این شد که در تعامل و همدلی بتوان کمک کرد تا این ورزش که یک ورزش ملی، بین المللی و فرهنگی مرز و بوم کشور ما است، بیش از پیش توسعه پیدا کند.

رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه و کشتی پهلوانی ایران عنوان کرد: باید تلاش کنیم ورزشی که بیش از سه هزار سال قدمت دارد را بتوانیم در دیگر کشورهای دنیا توسعه دهیم، یکی از راه های توسعه یک ورزش، برگزاری مسابقات در سطح بین المللی و جهانی است.

باران چشمه بیان کرد: اصفهان اعلام کرد می خواهد میزبان برگزاری این مسابقات باشد، ما نیز با کمال میل پذیرفتیم در میزبانی از این مسابقه نیز کمک کنیم، اصفهان از قدیم الایام بعنوان یکی از استان های خوش نام در میزبانی از مسابقات بوده و است.

وی افزود: مقدمات این مسابقه مورد ارزیابی قرار گرفته است؛ ما باید برای ترویج این مسابقات و توسعه این ورزش ملی و مذهبی که علاوه بر کشور در سطح جهانی نیز انجام می شود، تلاش کنیم، این ورزش مورد تأکید رهبری نیز بوده و ایشان عنایت دارند این ورزش در اقصی نقاط کشور  توسعه و ترویج پیدا کند.

مهرعلی باران چشمه امیدوارم میزبانی خوب مسابقات را داشته باشیم، اذعان کرد: تلاش می کنیم که به فدراسیون بین المللی کمک کنیم تا این رشته  جزء مسابقات المپیک و آسیایی باشد چرا که این ورزش خیلی زیباست و این جایگاه را دارد که در سطح المپیک برگزار شود.

رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه و کشتی پهلوانی ایران تصریح کرد: برای اینکه حضور خوب و قوی و مقتدرانه ای در این دوره از مسابقات داشته بشیم مسابقه انتخاب تیم ملی را در تهران برگزار کردیم.

وی افزود: ۴۰ نفر به عنوان نفرات برتر انتخاب و اولین اردو در سرعین اردبیل برگزار و مرحله دوم نیز روز شنبه پایان یافت

باران چشمه گفت: ما دو تیم خوب در این مسابقات داریم، یک تیم به عنوان تیم ملی و یک تیم هم به عنوان منتخب استان اصفهان در این مسابقات شرکت خواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × 2 =