صفحه اصلی » اجتماعی » استاندار اصفهان: امکانات استان برای رفع نیازهای آموزش و پرورش بسیج شود

استاندار اصفهان: امکانات استان برای رفع نیازهای آموزش و پرورش بسیج شود

استاندار اصفهان گفت: مقوله آموزش و پرورش و مباحث این حوزه از مواردی است که باید به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت در راهبردهای کشور مورد توجه قرار گیرد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۰۷ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ سید‌رضا مرتضوی در یکصد و پنجاه و دومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان اصفهان با تبریک فرارسیدن هفته بسیج اظهار داشت: مقوله آموزش و پرورش و مباحث این حوزه از مواردی است که باید به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت در راهبردهای کشور مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه فعالیت در آموزش‌ و پرورش و هزینه در این دستگاه سرمایه‌گذاری است و همین موضوع می‌تواند کشور را به‌سوی پیشرفت سوق دهد، ادامه داد: یکی از مهمترین کارهایی که می‌توانیم انجام دهیم این است که تا حد توان برای شورای آموزش و پرورش وقت بگذاریم و با دقت به مباحث این حوزه بپردازیم و دستور جلسه‌های تعریف شده را تا انتها دنبال کنیم.

به‌گفته استاندار اصفهان، دانش‌آموزان در فعالیت‌های فرهنگی رشد کرده و تربیت می‌شوند و هر‌چه به مباحث حوزه پرورشی در جنبه‌های مختلف مانند فعالیت‌های قرآنی هنری و تربیتی بپردازیم، اثرات مثبتی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه هویت دانش‌آموزان در برنامه‌های پرورشی و فرهنگی آموزش‌ و پرورش شکل می‌گیرد، تصریح کرد: دانش‌آموزانی موفق هستند که پایه‌ هویتی آن‌ها به‌‌خوبی شکل‌ گرفته و سپس به سرمایه‌های کشور تبدیل شده‌اند که البته شاخصه بارز آن‌ها این است که با نگاه مکتب بسیج به مسائل کشور می‌نگرند.

مرتضوی با اشاره به اقدامات موثر برای فرهنگیان بیان کرد: دغدغه فرهنگیان بسیار به‌جا و درست است و من به‌عنوان استاندار باید پیگیر مسائل آن‌ها باشم و شورای آموزش و پرورش استان نیز تصمیمی درست در این زمینه خواهد گرفت.

وی برنامه‌ریزی و فعالیت در حوزه نُخبه‌پروری و تربیت دانش‌آموزانی فنی را بسیار مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: باید رقابت‌های سالم در تمام سطوح و مقاطع تحصیلی برای دانش‌آموزان طراحی شود و آنان را با رویکرد مناسب به سمت فعالیت‌های مطالعاتی و کارهای پایه هدایت کنیم تا در آینده تولیدکنندگان کشور دچار کمبود نیروی فنی و حرفه‌ای نشوند.

استاندار اصفهان با اشاره به اهمیت کیفیت‌بخشی به آموزش دانش‌آموزان افزود: با توجه به شرایط ایجاد شده ناشی از همه‌گیری کرونا در کشور و شرایطی که به‌دلیل بعضی نارسایی‌ها در بعضی از مقاطع تحصیلی ایجاد شده است، بسیاری از دانش آموزان با اُفت تحصیلی مواجه شدند.

وی اظهار داشت: پایگاه‌های رشد در مجموعه آموزش و پرورش استان فعال شده ‌که با این اقدام زودهنگام و به‌صورت مجاهدانه باید ابتدا در مجموعه آموزش و پرورش و مدارس نسبت به پیگیری و غنابخشی آموزش در حوزه‌هایی که با اُفت کیفیت و اثربخشی مواجه شدند، اقدام لازم در راستای بهبود و اصلاح انجام شود.

مرتضوی گفت: آگاه‌سازی خانواده‌های دانش آموزان نیز در این زمینه از طریق راهنمایی‌ها و بسته‌های آموزشی تدارک دیده شده، صورت گرفته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × 3 =