صفحه اصلی » اجتماعی » آلودگی دست از سر اصفهان بر نمی دارد/ زور باران به آلاینده‌ها نرسید

آلودگی دست از سر اصفهان بر نمی دارد/ زور باران به آلاینده‌ها نرسید

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۷۵ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) را نشان می‌دهد.

تاریخ انتشار: ۰۷:۲۲ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مزارع اظهار داشت: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۷۹، استانداری با شاخص ۱۹۲، باهنر و کاوه با شاخص ۱۹۷، پروین با شاخص ۱۹۴، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۸۰، رودکی با شاخص ۱۶۰، رهنان با شاخص ۱۶۴، فرشادی با شاخص ۱۹۸، فیض با شاخص ۱۶۹، میرزا طاهر با شاخص ۱۵۸ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۷۷ ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) است.

وی اضافه کرد: امروز شاخص هوای شهر سگزی با شاخص ۱۵۲ ناسالم برای عموم شهروندان و شاهین‌شهر با شاخص ۱۴۲ و مبارکه با شاخص ۱۴۳ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.

برغم ناپایداری‌های جو از شامگاه شنبه و بارش‌های روز یکشنبه در سطح استان به ویژه نواحی مرکزی و کلانشهر اصفهان همچنان شاخص آلودگی در ۱۵ ایستگاه این شهر کاهش نیافته است و بارندگی تأثیری بر بهبود کیفیت هوا نداشته است. این درحالی است که بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان از روز سه‌شنبه نیز جوی پایدار بر استان حاکم خواهد شد و غلظت آلاینده‌های جوی از اواسط هفته افزایش خواهد یافت.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک × 1 =