صفحه اصلی » اقتصادی » ایجاد اولین شهرک تخصصی فرآوری صنایع معدنی در نایین

ایجاد اولین شهرک تخصصی فرآوری صنایع معدنی در نایین

‍ مقدمات ایجاد اولین شهرک تخصصی فرآوری عناصر راهبردی (صنایع معدنی )کشور در شهرستان نایین کلید خورد

تاریخ انتشار: ۰۷:۰۵ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ جلسه جانمایی شهرک فرآوری عناصر راهبردی در شهرستان نايين با حضور الهام آزاد نماینده مردم شهرستانهای نایین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی، محمد حسین نصرتی فرماندار شهرستان نایین ، علیرضا بگی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان، معاونین وی و تنی چند از مسئولان دستگاهای اجرایی شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداري تشكيل شد.

نماینده مردم نایین با عرض قدردانی از مدیرعامل محترم شرکت شهرک های صنعتی استان اظهار امیدواری کرد بر اساس ظرفیت های موجود و با عنایت به مکاتبات قبلی که با وزیر صمت انجام شده و صدور دستورات لازم از سوی ایشان، شهرک تخصصی فرآوری عناصر راهبردی (صنایع معدنی )کشور در شهرستان نایین ایجاد شود.

آزاد در ادامه افزود: محور ارتباطی انارک به دلیل وجود زیرساخت های لازم نظیر بزرگراه غرب به شرق کشور، ریل آهن، پساب شهر نایین و خطوط انتقال آب و برق همچنین وجود اراضی مورد نیاز برای احداث شهرک صنعتی با وسعت بیش از شهرک صنعتی موجود در شهرستان مکان مناسبی برای اجرای این طرح می باشد.

وی با اشاره به قرار گرفتن نایین در چهاراه مواصلاتی کشور پیرامون پیگیری های مستمر برای ایجاد بندر خشک در شهرستان مطالبی بیان کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان با تقدیر از مسئولین شهرستان بویژه نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار محترم ، مطالبی پیرامون وضعیت شهرک و نواحی صنعتی مستقر در شهرستان ارایه و افزود: حدود 50 میلیارد تومان پروژه در شهرستانهای نایین و خوروبیابانک تعریف کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه کلیه اقدامات اداری و اخذ مجوزها برای ایجاد ناحیه صنعتی بافران بعمل آمد، اما در نهایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به دلیل عدم استفاده کامل از ظرفیت های موجود در شهرک و نواحی صنعتی شهرستان با طرح مذکور مخالف کرد. لذا می طلبد اخذ مجوز ناحیه صنعتی بافران از سازمان مذکور مجدداً پیگیری شود، که درصورت اخذ مجوز و تصویب در جلسه شورای برنامه ریزی استان ظرف یکماه عملیاتی خواهد شد.

بگی با اشاره به وجود انواع معادن و عناصر معدنی در سطح شهرستان نایین افزود: بنده با ایجاد شهرک فرآوری عناصرراهبردی(صنایع معدنی )موافق هستم. لذا باید ابتدا در قالب ناحیه صنعتی با هدف استفاده از مزایای آن و جذب سرمایه گذاران در فاصله ای مناسب از شهر نایین براساس مطالعات زیست محیطی و در نزدیک ترین مکان به زیرساخت ها و خطوط خدماتی احداث شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج + 2 =