صفحه اصلی » اجتماعی » از وقوع پیک ششم کرونا در اصفهان پیشگیری کنید!

از وقوع پیک ششم کرونا در اصفهان پیشگیری کنید!

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: ما نمی‌دانیم پیک ششم کرونا که در کشورهای دیگر اتفاق افتاده چه زمانی اتفاق می‌افتد،  ما باید تا قبل از آن ۹۰ درصد جامعه را واکسینه کرده باشیم. 

تاریخ انتشار: ۱۷:۱۸ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ پژمان عقدک در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: خوشبختانه وضعیت ابتلا  و مرگ میر ناشی از کرونا در دوماه گذشته کاهش پیدا کرده و شاهد کاهش بستری ها در استان اصفهان هستیم،  آمار بستری ما از 1500 نفر در دوماه گذشته به 727 نفر رسیده و وضعیت بیمارستان های استان از شرایط بحرانی تکمیل ظرفیت خارج شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی افزود: در بخش آی سی یو هم که با تکمیل ظرفیت روبرو بودیم به شرایط نرمال رسیدیم و از حدود 400 نفر از دریک و نیم ماه گذشته به حدود 150 نفر رسیده ایم.

وی اذعان کرد: وضعیت مرگ و میر نیزبه عدد ثابت با شیب کند رسیده که دلیلش واکسیناسیون است، 77 درصد جمعیت استان دز اول و 62 درصد دو دز را دریافت کرده اند.واکسیناسیون دانش آموزان 12 تا 18 ساله  از مهرماه آغاز شده و تا کنون 72 درصد دز اول و 49 درصد دز دوم را دریافت کرده اند که عدد خوبی است و برای بازگشایی مدارس خیلی کمک کرد.

عقدک  متذکر شد: ما نمی‌دانیم پیک ششم کرونا که در کشورهای دیگر اتفاق افتاده چه زمانی اتفاق می‌افتد،  ما باید تا قبل از آن ۹۰ درصد جامعه را واکسینه کرده باشیم.  برخی واکسن ستیز و برخی واکسن گریز هستند، درصد واکسن ستیزها بسیار کم است، اما هیاهوی زیادی دارند اما برای واکسن گریزان تلاش کردیم در طرح محله محوری با معتمدین محلی که مردم قبول دارند گفت و گو و آنها را به تزریق واکسن مجاب کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

17 + سیزده =