صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » موکب‌های هنری در مناطق محروم برپا می‌شود

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اصفهان:

موکب‌های هنری در مناطق محروم برپا می‌شود

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اصفهان گفت: حیات انقلاب اسلامی وابسته به عرصه اندیشه‌ای هنر حقیقت است و در این راستا موکب‌های هنری در مناطق محروم برپا می‌شود.

تاریخ انتشار: ۰۷:۴۲ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ علیرضا عسگری زاده اظهار داشت: سازمان بسیج هنرمندان با مأموریت شبکه سازی هنرمندان، مرجعیت در شناسایی و تربیت هنرمندان تراز انقلاب اسلامی، تحقق شعار هر بسیجی حداقل یک هنر، تبیین و تعمیق اندیشه هنر حقیقت از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را به صورت سازمانی آغاز کرد.
وی با برشمردن عرصه‌های هنری تحت فعالیت این سازمان که شامل فیلم، خوشنویسی، هنرهای رقومی و بازی‌های رایانه‌ای، شعر، شبیه خوانی و هنرهای آئینی، هنرهای سنتی و صنایع دستی، موسیقی و سرود، ادبیات داستانی، عکس، هنرهای تجسمی و تئاتر است، افزود: رسالتی که بر عهده ما گذاشته شده است نیاز به همکاری و تعامل دارد.

*فعالیت ۲۶ کانون بسیج هنرمندان

رئیس سازمان بسیج هنرمندان اصفهان در رابطه با اهداف و اقدامات بسیج هنرمندان استان اصفهان بیان کرد: درحال حاضر ۲۶ کانون بسیج هنرمندان در استان فعال است و روح جاری در فعالیت‌های هنری سازمان فضایی به‌نام چرخه فرایند محور یاوران انقلاب اسلامی است که به اختصار آن‌را چفیه می‌نامیم، جاری است.

وی ادامه داد: در پنج بعد ازجمله مهارتی، اندیشه‌ای، رسانه‌ای، نقش‌آفرینی و عملیات، تشکیلاتی عرصه‌های هنری را دنبال می‌کنیم.

عسگری زاده با بیان اینکه ابعاد پنجگانه برای هر کدام از عرصه‌های یازده گانه هنری اجرایی می‌شود، گفت: در سال گذشته به همت سازمان بسیج هنرمندان استان چرخه استعدادیابی یاوران حسینی برگزار شد که خوشبختانه با استقبال طیف وسیعی از علاقه مندان به این عرصه نه تنها در استان اصفهان بلکه در سایر استان‌های کشور روبه رو شد.

*راه‌اندازی طرح جمال جانان

وی خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت تعداد قابل توجهی از هنرمندان در فعالیت‌های مختلفی متبلور شده است از جمله، برپایی موکب‌های هنری شهید آوینی، ایجاد پاتوق‌های متعدد سرود، پیگیری برپایی بازارچه‌های صنایع دستی، تولید محتوای فضای مجازی، اجرای تئاترهای خیابانی، برگزاری همایش‌های هم نویسی و خوشنویسی، جشنواره‌های متعدد هنری در عرصه‌های یازده گانه هنری به صورت جداگانه، همایش‌ها و جلسات هماندیشی هنر حقیقت و برگزاری یادواره‌های متعدد شهدای هنرمند است.

عسگری زاده با بیان اینکه برنامه‌های این سازمان برای حمایت از هنرمندان است، گفت: طرحی با عنوان «جمال جانان» راه‌اندازی کرده‌ایم که در این طرح در خانه هنرمندان حضور می‌یابیم و از ایده‌های آنها برای پیشبرد فعالیت‌های هنری سازمان بهره می‌گیریم.

وی اضافه کرد: با توجه به درگیری جامعه با بیماری کرونا در دو سال گذشته که معیشت هنرمندان را تحت تأثیر قرار داد، با کمک خیران و خود مجموعه سپاه پنج هزار و ۵۰۰ بسته‌های غذایی آماده شد و ضمن حفظ کرامت و شأن هنرمندان در اختیار آنها قرار گرفت.

*برپایی موکب هنرمندان

رئیس سازمان بسیج هنرمندان بیان اینکه کمک‌های دیگری همچون تأمین تبلت برای فرزندان این هنرمندان انجام گرفته است، تصریح کرد: با مشارکت خیرین وام‌های قرض الحسنه‌ای پیش بینی شد تا هنرمندان تحت پوشش سازمان بتوانند از این وام‌ها استفاده کنند.

وی به اعزام هنرمندان بسیجی به اردوهای جهادی هم اشاره کرد و گفت: اکنون در استان اصفهان توانسته‌ایم حدود ۱۲ هزار نفر را در قالب بسیج هنرمندان جذب کنیم و همواره در فعالیت‌های هنری بسیج سعی داشتیم تا افرادی که در زمینه‌های هنری استعداد دارند را شناسایی کنیم.

عسگری‌زاده درباره برنامه‌های این سازمان برای هفته بسیج نیز گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است روز پنج شنبه ۴ آذرماه از ساعت ۱۵ و به صورت هماهنگ در ۲۹ نقطه استان که بیشتر مناطق محروم در نظر گرفته شده است موکب‌های هنری در عرصه‌های مختلفی هم چون خوشنویسی، عکاسی، فیلم، طراحی برپا شود.

وی خاطر نشان کرد: برپایی موکب‌های هنری نقش قابل توجهی در نشاط افزایی در جامعه و امید آفرینی داشته و هنرمندان بسیجی بدون هیچگونه چشم داشتی با حضور در این موکب ها در این راستا حرکت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

12 + پنج =