صفحه اصلی » ورزشی » روحیه قهرمانی و پهلوانی در ورزش زورخانه ای و کشتی باید حفظ شود

روحیه قهرمانی و پهلوانی در ورزش زورخانه ای و کشتی باید حفظ شود

آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار رییس فدراسیون جهانی ورزش های زورخانه ای با تبریک هفته بسیج افزود: ورزش های زورخانه ای و کشتی های پهلوانی باید با همان سبک اصیل و قدیمی ترویج داده شود.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۰ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار رییس فدراسیون جهانی ورزش های زورخانه ای با تبریک هفته بسیج  افزود: ورزش های زورخانه ای و کشتی های پهلوانی باید با همان سبک اصیل و قدیمی ترویج داده شود .
وی ادامه داد: فعالیت و کار جسمی و معنوی باید در ورزش و کشتی پهلوانی با هم توام باشد.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه قوی بودن روح خیلی مهمتر از قوی بودن جسم است اظهار داشت: قهرمان واقعی کسی است که بتواند بر هواهای نفسانی خود غلبه کند.

وی با بیان اینکه انجام همه ورزش‌ها به  فن و مهارت نیاز دارد اضافه کرد: در گذشته ضربه بزرگی به ورزش‌های باستانی وارد شده بود و  اکنون نیز زیرساخت‌های لازم برای برگزاری مسابقات ورزش‌های باستانی و قدیمی در استان اصفهان وجود ندارد که باید به این امر توجه ویژه ای شود.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه باید در مرکز هر شهرستان یک زورخانه راه اندازی شود گفت: باید تعدادی ورزش ارزشمند، ساده و مفید برای سلامت انسان را در جامعه در راستای سلامت شهروندان و مردم جامعه رواج دهیم.

رییس فدراسیون جهانی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی در این دیدار گفت: در زمان حاضر این رشته در 86 کشور جهان شناخته شده است و فدراسیون ملی این رشته در 25 کشور از جمله آلمان، هند، نپال ، اتیوپی، عراق، افغانستان، تاجیکستان و برخی کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، ایتالیا و بلاروس راه اندازی شده است

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × پنج =