صفحه اصلی » اجتماعی » سهم ۲۹ درصدی رانندگان دارای گواهینامه پایه ۳ در تصادفات فوتی

سهم ۲۹ درصدی رانندگان دارای گواهینامه پایه ۳ در تصادفات فوتی

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان از سهم ۲۹ درصدی رانندگان دارای گواهینامه پایه ۳ در تصادفات فوتی جاده‌های استان در تابستان امسال خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۵ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ اصغر زارع رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار کرد: بر اساس مطالعات صورت گرفته در مورد حوادث رانندگی در جاده‌های استان که توسط کارشناسان پلیس راه در تابستان امسال انجام شد آمار‌ها نشان داد ۲۹ درصد از جان باختگان در این حوادث رانندگان دارنده گواهینامه پایه سوم بودند.

وی با قابل تأمل دانستن این آمار افزود: بخشی از این آمار مربوط به رانندگانی بود که به تازگی گواهینامه پایه سوم خود را اخذ کرده و به ممنوعیت تردد آن در راه‌های برون شهری توجه نکرده بودند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: با توجه به اینکه اینگونه رانندگان در سال اول اخذ گواهینامه دارای ممنوعیت و محدودیت‌هایی برای رانندگی خصوصاً ممنوعیت رانندگی در جاده‌های برون شهری هستند متأسفانه به محض دریافت گواهینامه و بدون داشتن تجربه رانندگی در راه‌های برون شهری اقدام به رانندگی خطرناک می‌کنند که این موضوع باعث تصادف و جان باختن راننده و یا سرنشینان خودرو می‌شود.

وی اظهار کرد: افرادی که گواهینامه رانندگی پایه سوم اخذ می‌کنند برای یکسال حق تردد در جاده‌ها را ندارند و در غیر این صورت با اعمال قانون و توقیف خودرو مواجه می‌شوند.

سرهنگ زارع ادامه داد: به رانندگان جدید و دارندگان گواهینامه پایه سوم توصیه می‌شود ممنوعیت و محدودیت‌های اعلام شده را در نظر داشته و بعد از اتمام زمان مقرر اقدام به تردد در راه‌های برون شهری کنند و هنگام رانندگی در راه‌های برون شهری نیز مقررات رانندگی را رعایت و با سرعت مطمئنه تردد کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 − دو =