صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » ترویج فرهنگ قرآن کریم در جامعه مورد توجه خاص قرار گیرد

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان:

ترویج فرهنگ قرآن کریم در جامعه مورد توجه خاص قرار گیرد

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: ترویج فرهنگ قرآن کریم در جامعه مورد توجه خاص قرار گیرد و نخستین گام در فهم و عمل به معارف دسترسی انسانها به محتوای این آموزه هاست.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۵ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار اعضای اولین همایش ملی شیوه ها و راهکارهای ترویج قرآن کریم در فرهنگ عمومی گفت: ترویج فرهنگ قرآن کریم در جامعه مورد توجه خاص قرار گیرد و برگزاری این همایش نقطه ی عطفی در جهت بررسی بیشتر ابعاد قرآن  کریم در جامعه شود.
امام جمعه اصفهان افزود: برپایی این همایش می تواند مسیر همواری برای بسط و توسعه شیوه های جدید ترویج قرآن کریم در بخش های مختلف ایجاد کند و نگرش ایمانی و تعمیق باورهای قرآنی در فرهنگ عمومی جامعه برای همه اقشار خصوصاً جوانان و نوجوانان داشته باشد.
آیت الله طباطبایی نژاد خاطرنشان کرد: قرآن کریم سرچشمه ای بی کران برای هدایت انسانهایی است که معنویت و قرب الهی را مهم ترین اصل یک زندگی ناب دانسته و بدون تردید نخستین گام در فهم و عمل به چنین معارفی دسترسی انسانها به محتوای این آموزه هاست و باید حلاوت فرهنگ قرآن کریم در بدنه جامعه، ساری و جاری شود.

در این دیدار مدیرعامل دارالقرآن الکریم اصفهان و رئیس همایش ملی شیوه ها و راهکارهای ترویج قرآن کریم در فرهنگ عمومی، به نوسازی و روزآمدی در ترویج فرهنگ قرآن کریم اشاره کرد و گفت: دست یابی به الگوهای علمی و عملی ترویج قرآن کریم در جامعه، شناخت نیازها و کمبودهای فرهنگی و تحصیلی در اجرای شیوه های حضور و ترویج قرآن کریم تمرکز بر توسعه توان و مهارت افزایی کارشناسان، مربیان، مدیران، فعالان امور قرآنی، آحاد مردم و نسل جوان جامعه از اهداف برگزاری این همایش است.

حجت الاسلام و المسلمین احمد زادهوش با بیان اینکه دارالقرآن الکریم اصفهان با همت مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ مهدی مظاهری در33 سال قبل تأسیس شد افزود:  امروز این مجموعه فعال قرآنی با 130 شعبه درشهراصفهان و 30 نمایندگی در شهرستانهای استان و 15 پیش دبستانی و 8 مدرسه غیر انتفاعی و دانشگاه قرآن و عترت از بزرگترین و کامل ترین موسسات قرآنی کشور است که توانسته توجه مردم به قرآن کریم را بیش از گذشته جلب نماید .

همچنین در این دیدار از پوستر اولین همایش ملی شیوه ها و راهکارهای ترویج قرآن کریم در فرهنگ عمومی رونمایی شد.

گفتنی است اولین همایش ملی شیوه ها و راهکارهای ترویج قرآن کریم در فرهنگ عمومی توسط دارالقرآن الکریم اصفهان و دانشگاه قرآن و معارف اهل بیت (ع) ، اردیبهشت سال آینده برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

8 + سه =