صفحه اصلی » ورزشی » سپاهان با برد به استقبال هفته حساس هشتم رفت/ سبک بازی سپاهان خط و نشانی برای رقبا

سپاهان با برد به استقبال هفته حساس هشتم رفت/ سبک بازی سپاهان خط و نشانی برای رقبا

سپاهان با برد در مقابل نساجی 16 امتیازی شد و در صدر جدول جایگاه خود را حفظ کرد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۹ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس، روز گذشته با برگزاری 5 دیدار آغاز شد که بر همین اساس تیم‌ فوتبال سپاهان اصفهان در ورزشگاه نقش‌جهان مقابل نساجی به میدان رفته و این تیم را به نتیجه 2 بر صفر شکست داد.

سپاهان با این سه امتیاز 16 امتیازی شد و همچنان در صدر جدول ماند؛ پرسپولیس و گلگهر نیز مدعیان دیگری بودند که در این هفته بازی های خود را پشت سر گذاشتند تا در کورس بالای جدول قرار گیرند و استقلال تهران نیز در این هفته با تساوی به کار خود پایان داد تا در رده چهارم قرار گیرد.

بعد از این هفته به نظر می رسد که لیگ وارد فاز دیگری می شود چرا که مدعیان به مصاف یکدیگر می روند و هفته هشتم تقابل تیم هایی مدعی روبروی یکدیگر است؛ در این هفته سپاهان در مقابل گلگهر قرار خواهد گرفت و دربی پایتخت نیز برگزار خواهد شد.

البته سپاهان در ادامه نیز در هفته های آتی بازی های سختی را پشت سر خواهد گذاشت و در هشت هفته در مقابل 4 تیم مدعی دیگر قرار خواهد گرفت؛ این بازی ها شرایط را در بالای جدول مشخص خواهد کرد.

نویدکیا: نساجی تنها تیمی بود که خط دفاعی ما را تحت فشار گذاشت

محرم نویدکیا پس از پیروزی دو بر صفر تیمش برابر نساجی مازندران در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال، در نشست خبری اظهار داشت: بازی تاکتیکی و خوبی بود. در نیمه اول شاهد بازی پایاپایی بودیم و 2 تیم در حال آنالیز یکدیگر بودند، اما اگر بخواهم منطقی صحبت کنم، تا پیش از اینکه به گل برسیم بازی معمولی انجام دادیم و پس از گل اول بازی بهتری انجام داده و موقعیت‌های گلزنی بهتری روی دروازه حریف ایجاد کردیم.

وی افزود: در نیمه دوم نساجی می‌خواست امتیاز بگیرد و به همین دلیل فضاهای بسیار خوبی در اختیار ما قرار داد که تلاش کردیم از این فضاها استفاده کنیم اما در زدن ضربات آخر دقت لازم را نداشتیم و موقعیت‌های زیادی را از دست دادیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان ادامه داد: در هفت بازی که تا به حال انجام دادیم نساجی تنها تیمی بود که توانست به مدافعان و خط دفاعی ما فشار بیاورد که نشان می‌دهد تیم قابل احترامی است. درست است که بازی را 2 بر صفر برده‌ایم و خوشحال هستیم اما در نیمه دوم نظم تاکتیکی لازم را نداشتیم که برای من سخت است و باید در طول هفته در این خصوص با بازیکنان صحبت کنیم. نباید دقایقی از بازی را از دست بدهیم ولو اینکه موقعیت‌های زیادی هم خلق کنیم. باید منظم بازی کنیم و نباید اجازه دهیم به خاطر کار هجومی، به دفاع مرکزی و مدافعان چپ و راست ما فشار بیاید. اگر این نظم تاکتیکی را به وضعیت هفته‌های گذشته برگردانیم می‌توانیم بازی‌های بهتری ارائه دهیم.

نویدکیا درباره عملکرد شهریار مغانلو و 2 گلی که به ثمر رساند، گفت: برای صحبت درباره عملکرد شهریار ابتدا باید درباره سجاد (شهباززاده) حرف بزنم چون او یک مهاجم هدف است که فصل پیش آقای گل شده و بهترین بازی‌ها را برای سپاهان انجام داده، اما سجاد از خودگذشتگی کرده و در پست وینگر به تیم کمک می‌کند. اینکه ممکن است موقعیت‌های گلزنی کمتری نصیب سجاد شود را درک می‌کنم اما او به خاطر شرایط تیم این کار را انجام می‌دهد. شهریار نیز در بازی‌های قبلی تمام تلاش خود را انجام می‌داد و موقعیت خیلی زیادی نصیب او نمی‌شد اما در نیمه دوم بازی قبلی چند موقعیت خیلی خوب داشت و در بازی امروز توانست از موقعیت‌های گلزنی خود استفاده کند. البته چند فرصت ایده‌آل دیگر هم داشت که از بازیکنی مانند شهریار توقع داریم که باز هم بهتر باشد.

وی بیان کرد: خوشحالم چنین مهاجمان و هافبک‌هایی دارم و مطمئن هستم که هفته به هفته بیشتر به تیم کمک می‌کنند. همه فکر می‌کنند یک مهاجم فقط باید گل بزند اما برای من چیزهای دیگری مهم است و این بازیکنان تمام وظایف خود را به نحو احسن انجام می‌دهند و اگر در شرایط گلزنی قرار بگیرند، قطعاً گل می‌زنند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان تصریح کرد: به عنوان یک اصفهانی می‌گویم در وضعیت فعلی شرمنده مردم شهرم هستم و صرفاً به همراه تمام بازیکنان تلاش می‌کنیم با ارائه بازی‌های بهتر و کسب نتایج مطلوب، کمی مردم اصفهان را خوشحال کنیم.

الهامی: برابر سپاهان دست‌مان خالی بود/ نساجی از محرومیت من ضربه خورد

ساکت الهامی پس از شکست 2 بر صفر تیمش برابر سپاهان اصفهان در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به تیم خوب سپاهان، محرم نویدکیا و همچنین محمدرضا ساکت تبریک می‌گویم. سپاهان تیمی باکلاس و از نظر بازیکن، مدیریت، کادر فنی و ساختار باشگاهی بالاتر از سطح آسیا است. از حضور در ورزشگاه نقش‌جهان لذت بردم و سپاهان آبروی فوتبال کشورمان است.

وی افزود: سپاهان در نیمه اول خیلی بهتر از ما بود و حق این تیم بود با برد به رختکن برود. در نیمه دوم بازی برابر بود و زمانی که گل دوم را دریافت کردیم، بازیکنان ما نتوانستند به بازی برگردند. در ادامه، بازی متعادل شد و ما توان زدن گل نداشتیم و سپاهان نیز از اندوخته‌های خود محافظت می‌کرد.

سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران با اشاره به غیبت 4 بازیکن تیمش به دلیل سرماخوردگی شدید ادامه داد: غیبت این بازیکنان در نتیجه بسیار تأثیرگذار بود. برابر سپاهان دست‌مان خالی بود ولی این موضوع چیزی از ارزش‌های تیم خوب سپاهان کم نمی‌کند و امیدوارم در ادامه راه موفق باشند. ما نیز از فردا برای بازی‌های بعدی تلاش می‌کنیم.

الهامی گفت: مشکل‌ترین قرعه ممکن به ما خورده و تا امروز 4 بازی خارج از خانه برابر تیم‌های استقلال، پرسپولیس، گل‌گهر و سپاهان انجام داده‌ایم. در زمین خود با پیکان بازی کردیم که بیرون از خانه بهتر بازی می‌کند که نمونه آن شکست این تیم برابر فجر سپاسی و گل‌گهر بود و اینکه هوادار و تراکتور را در زمین این تیم‌ها شکست داده است. فکر می‌کنم در ادامه فصل کم‌کم به هارمونی مورد نظر برسیم تا ابتدا بتوانیم بازی‌های تماشاگرپسندی ارائه کنیم و سپس در کسب نتیجه هم موفق باشیم.

وی درباره محرومیت‌اش تصریح کرد: امیدوارم دیگر محرومیتی شامل حال من نشود. از این محرومیت واقعاً ضرر کردیم. در واقع در 5 بازی حضور نداشتم و تیم ضربه خورد. البته در غیاب من همکارانم در کادر فنی تلاش خود را انجام دادند اما وجود سرمربی لب خط تأثیرگذاری بیشتری دارد. امیدوارم از بازی بعدی شروع خیلی خوبی داشته باشیم.

*بازیکنان هجومی تیم سپاهان همگی آمادگی لازم را دارند 

داوود عابدی در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: قبل از هر چیز باید گفت سپاهان در این بازی سه امتیاز حساس را گرفت، چرا که در چنین شرایطی در جدول امتیاز از دست دادن در این بازی ها کار تیم ها را سخت خواهد کرد.

این مربی فوتبال گفت: نکته دیگر در این بازی این بود که بازیکنان هجومی تیم سپاهان همگی آمادگی لازم را دارند و این یک ویژگی مثبت برای تیم است؛ سپاهان در این بازی بازی منطقی داشت و در خط میانی و دفاعی نیز عملکرد خوبی نشان داد.

وی افزود: نساجی در این بازی به سه امتیاز نیاز داشت و سعی می کرد بازی را در اختیار بگیرد اما در مقابل سپاهان توفیقی نداشت، شاگردان نویدکیا در عمق با برنامه نشان دادند و برعکس چند بازی قبل که بازی را در اختیاز داشتند اما در گل زنی ناکام بودند در این بازی بهتر عملکردند.

عابدی گفت: این بازی نشان داد سپاهان آمادگی کامل دارد که در ادامه لیگ که اتفاقا بازی های سخت تر این تیم است، حاضر باشد و این سبک بازی در واقع می تواند برگ برنده این تیم در مقابل دیگر رقیبان باشد.

پيکان
۰ – ۱
گل گهر
۱۵:۰۰
صنعت نفت
۱ – ۱
استقلال
۱۶:۰۰
سپاهان
۲ – ۰
نساجی م
۱۶:۰۰
مس رفسنجان
۱ – ۰
هوادار تهران
۱۶:۰۰
پرسپولیس
۱ – ۰
نفت م س
۱۸:۰۰
سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰
پدیده
فجر سپاسی ش
۱۵:۰۰
آلومينيوم
ذوب آهن
۱۵:۰۰
فولاد خ
تراکتور

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هشت + 6 =