صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » احمد نوری سکان دار جدید حوزه هنری اصفهان شد

احمد نوری سکان دار جدید حوزه هنری اصفهان شد

طی حکمی از سوی محمدمهدی دادمان، احمد نوری به ریاست جدید حوزه هنری انقلاب اسلامی استان اصفهان منصوب شد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۱ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛  محمدمهدی دادمان عصر سه شنبه  ۹ آذر ماه در آئین تکریم مجتبی شاه مرادی و معارفه احمد نوری به عنوان رئیس جدید حوزه هنری اصفهان گفت: از زحمات مجتبی شاهمرادی تقدیر و تشکر می‌کنم، همه عزیزانی که در این مدت کمتر از یکسال که به هنرمندان اصیل اصفهانی خدمت کردند نیز کمال تشکر را دارند.امروز حوزه هنری سرزنده است و در میدان به دنبال دغدغه‌های اصیل انقلاب در اصفهان است. احمد نوری را پیش از بازگشت به اصفهان می‌شناسم، فردی مجاهد و فهیم است و امیدوارم بار مسئولیت سنگینی که روی دوش او است را به خوبی انجام دهد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی افزود:فرصت تغییر مدیریت، فرصتی برای اندیشه دوباره است، امیدوارم با برطرف کردن کاستی‌ها حرکت حوزه هنری اصفهان متعالی‌تر شود.هنر اصیل ایرانی، هنری معنوی و فراتر از موضوع در خدمت ارزش‌های دینی و الهی است، اصفهان پایتخت چنین هنری است، هنر مومنانه تمدن ساز. هنری که هنرمندش اثر خلق شده را هدیه‌ای از سوی حضرت حق می‌داند.

وی ابراز کرد: هنر انقلاب بر چنین میراثی استوار است و چنین غایتی را طلب می‌کند. هنری که جهان را می‌سازد و خود را. هنر انقلاب، هنری تبعید شده به موزه‌ها و هنری سطحی ختم نمی‌شود.

* حوزه هنری خانه‌ای برای هنرمندان

مجتبی شاه‌مرادی عصر سه شنبه در آئین تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری استان اصفهان، اظهار کرد: در تلاش بودیم حوزه هنری را به یک شریک خوب برای رویدادهای فرهنگی و هنری کنیم. اگر همدلی نباشد، کاری برای فرهنگ و هنر شهر نمی‌توان انجام داد و تصور می‌کنم روابط بین سازمان‌های مختلف بهبود یافته، بزرگ‌ترین افتخار ما بازگرداندند هنرمندان به حوزه هنری بوده است.

رئیس سابق حوزه هنری استان اصفهان افزود: استان اصفهان با فاصله زیادی از دیگر استان‌ها توانایی و بضاعت برگزاری اتفاقات مهم فرهنگی و هنری را دارد و خواهش دارم برخی از تصمیم‌گیری‌ها به استان‌ها واگذار شود، اگر همراهی و هم‌دلی در حوزه وجود نداشت، هیچ فعالیتی در این مدت صورت نمی‌گرفت. احمد نوری مانند یک برادر در تمام دوران مدیریت در کنار من قرار گرفت و برای ایشان که به عنوان رئیس جدید حوزه هنری اصفهان معرفی شدند، احساس خوشحالی دارم

وی بیان کرد: امیدوارم چرخ حوزه هنری هرروز پرشتاب‌تر از گذشته بچرخد، در دوره مدیریت خود اگرچه در برخی از بخش‌ها از ریل‌گذاری‌های سراسری خارج شدیم، اما مدیران عالی حوزه هنری همواره از ما حمایت کردند. تلاش کردیم حوزه هنری خانه هنرمندان اصفهانی باشد و هنرمندان نیز با این تشکیلات آشتی کنند.

رئیس سازمان فرهنگی شهرداری اصفهان تاکید کرد: اصفهان جان ماست و نسبت به آن بی‌مهر شدیم، نسبت به این شهر آن‌جور که باید و شاید حق خود را ادا نکرده‌ایم. برای اعتلای فرهنگ و هنر ایرانی باید توجه بیشتری به اصفهان کرد. اصفهان چیزی جز هنر و تمدن ایران اسلامی نیست و تکریم اصفهان، تکریم این جنس هنر و فرهنگ است.

گفتنی است در مراسم امروز مجتبی شاه‌مرادی، رئیس سابق حوزه هنری استان اصفهان تکریم و احمد نوری به عنوان رئیس جدید حوزه هنری استان اصفهان معارفه شد. شاه‌مرادی هم‌اکنون به عنوان رئیس سازمان فرهنگی شهرداری اصفهان فعالیت می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

  1. دالوند گفته :

    احمد نوری رابیشتر معرفی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نه − 1 =