صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » 1500 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه زاینده رود آزادسازی شد

1500 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه زاینده رود آزادسازی شد

مدیر دفتر مهندسی رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه ای اصفهان از آزاد سازی یک هزار و 500 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه زاینده رود خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۵ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ احمدرضا صادقی در مراسم تقدیر و تشکر از کارکنان دفتر مهندسی رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه ای اصفهان و شرکت های همکار، اظهار کرد: برغم مشکلات و کمبود منابع مالی و تنگناهای اقتصادی و از سوی دیگر فشارهای اجتماعی تا کنون 2 هزار و 300 تخلف در بالادست سد زاینده رود شناسایی و پرونده قضایی آن تشکیل شده است.

مدیر دفتر مهندسی رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه ای اصفهان ادامه داد: علاوه بر آن تاکنون ۹۰ کیلومتر دیوارسازی و ۱۵۰ کیلومتر آزادسازی در حریم و بستر رودخانه‌های اولویت‌دار استان انجام و حدود ۴۰۰ کیلومتر شاخص‌گذاری در حد و بستر رودخانه‌ها در کل استان انجام شده است.

صادقی تصریح کرد: علاوه بر این گلوگاه های خسارت سیل نیز شناسایی شدند.

وی اضافه کرد: 110 هکتار مربوط به پایین دست رودخانه زاینده رود نیز آزادسازی و رفع تصرف شد.

صادقی با بیان اینکه تاکنون مطالعات بر روی ۲ هزار و 500 کیلومتر از رودخانه‌های استان انجام شد، خاطرنشان کرد: پاسخ گویی به بیش از 2 هزار استعلام در رابطه با حریم و بستر رودخانه نیز از دیگر اقدامات دفتر مهندسی رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه ای اصفهان بود.

وی ادامه داد: تا کنون 935 ادوات برداشت غیر مجاز آب توقیف شده است.

مدیر دفتر مهندسی رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه ای اصفهان اضافه کرد: در پایین دست سد آبشار حفاظت از پساب و جلوگیری از برداشت آن به عهده این دفتر است و همکاران با تمامی قوا از برداشت و مصرف آن در کشاورزی جلوگیری می کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج + دوازده =