صفحه اصلی » استان اصفهان » ایثارگری بسیج در مقابله با کرونا باید در تاریخ ماندگار شود

ایثارگری بسیج در مقابله با کرونا باید در تاریخ ماندگار شود

فرمانده سپاه صاحب الزمان گفت: در شرایطی که کشورهای دیگر ما را تحریم کردند و از دادن امکانات به ما امتناع کردند به داشته های خودمان تکیه کردیم، روی پای خودمان ایستادیم و توانستیم نیاز کشور را برطرف کنیم در حالی که دزدی ماسک و سایر ملزومات بهداشتی همین کشورها از یکدیگر را همه دیدند و در تاریخ ماندگار شد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۳ - جمعه ۱۴۰۰/۰۹/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ مراسم اختتامیه اولین جشنواره دانشجویی مالک اشتر روز گذشته با حضور استاندار اصفهان، فرمانده سپاه صاحب الزمان -عجّل الله تعالی فرجه- این استان و مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور برگزار شد.

فرمانده سپاه استان اصفهان در این آیین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای بسیج دانشجویی، سخنان  خود را با تجلیل از زحمات مدافعان سلامت و همکاری مردم در مقابله با کرونا آغاز کرد.

*کتاب و مستند جان فشانی بسیجیان در میدان مبارزه با کرونا باید تهیه شود

سرتیپ دوم پاسدار مجتبی فدا عنوان کرد: در شرایطی که ماسک کم بود و روزانه 200 هزار ماسک در استان تولید می‌شد که از این بین تنها 30 هزار عدد ماسک به کادر بهداشت و درمان می‌رسید و این مسأله در مورد مواد ضدعفونی، الکل، گان و غیره نیز به همین شکل بود، مجموعه عظیم جوان پرنشاط پرتوان بسیج ورود پیدا کرد و از صفر تا 100 این ماجرا را در دست گرفت و با وجود نامهربانی‌ها و با وجود این که سودجویانی که معتقد به این نگاه نبودند، پای کار ایستادند و در تأمین لوازم بهداشتی، الکل و سایر نیازهای بهداشت و درمان کشور درخشیدند.

وی به نقش آفرینی دیگر بسیج در میدان مبارزه با کرونا در طرح کمک‌های مؤمنانه و رزمایش مواسات و شهید حاج قاسم سلیمانی و غربالگری خانه به خانه پرداخت و بنا بر اذعان دانشگاه علوم پزشکی موفقیت بسیج استان اصفهان در غربالگری 85 درصدی جمعیت استان را کاری بزرگ و در نوع خود بی نظیر بیان کرد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس از گروه‌های جهادی فعال در میدان مقابله با کرونا به ویژه در مراکز درمانی و غسالخانه‌ها یاد کرد و گفت: در زمانی که خانواده‌های بیماران و فوتی‌های کرونایی از ایشان دوری می‌کردند این نیروهای جهادی با علم به این که پای جانشان در میان است و امکان دارد با ابتلا به کرونا جان خود را از دست بدهند، در این مراکز به یاری کادر یهداشت و درمان شتافتند و به خدمت به مردم مشغول شدند.

فرمانده سپاه صاحب الزمان -عجّل الله تعالی فرجه- استان اصفهان تصریح کرد: اکنون نیز که در مرحله آخر واکسیناسیون هستیم بسیج با تأسیس هفت مرکز عمده در سطح استان،ظرفیت واکسیناسیون این استان را 50 درصد افزایش داد.

سردار فدا تأکید کرد باید این جان فشانی‌ها مستند شده و در قالب کتاب برای آیندگان به ثبت برسد و در تاریخ ماندگار شود.

*ظرفیت دانشجویان برای رفع مشکلات استان به کار گرفته شود

این فرمانده بسیجی یادآور شد در شرایطی که کشورهای دیگر ما را تحریم کردند و از دادن امکانات به ما امتناع کردند به داشته های خودمان تکیه کردیم، روی پای خودمان ایستادیم و توانستیم نیاز کشور را برطرف کنیم در حالی که دزدی ماسک و سایر ملزومات بهداشتی همین کشورها از یکدیگر را همه دیدند و در تاریخ ماندگار شد امروز در حالی که نسبتا کرونا در کشور ما کنترل شده است همین کشورهای مدعی روزانه چند صد کشته را به ثبت می‌رسانند.

وی با تبریک بازگشایی دانشگاه‌ها، از نقش دانشجویان در حرکت بانشاط جامعه به سمت اهداف عالی انقلاب سخن گفت و تعابیر رهبر انقلاب خطاب به دانشجویان نظیر افسران جوان جنگ نرم و مؤذنین جامعه را نشان دهنده جایگاه و اهمیت نقش دانشجو در جامعه خواند.

فرمانده سپاه استان اصفهان خاطرنشان کرد: فعالیت دانشجویان بسیجی به خاطر تعطیلی دانشگاه‌ها تعطیل نشد و این قشر ظرفیت‌هایی را ایجاد کردند که بخشی در رابطه با کرونا و بخشی در خصوص تبیین و پیگیری و اجرای موضوع گام دوم انقلاب بود.

سردار فدا بر لزوم نقش آفرینی دانشجویان برای حل مشکلات استان تأکید کرد و از استاندار خواست دانشجویان و بسیج دانشجویی را به عنوان حلقه‌های واسط و میانی بین مردم و مسئولان مورد توجه قرار دهد.

*دشمن به دنبال موج سواری بر مطالبه گری به حق مردم است

این فرمانده دوران دفاع مقدس اظهار کرد: دشمنان به جایی رسیدند که از نبرد سرد و نیمه سرد علیه کشور ما ناامید شدند لذا تلاش دارند با به تنش کشاندن رویدادهایی نظیر مطالبات صنفی علیه کشور ما توطئه‌ای را شکل دهند که در این رابطع بسیج دانشجویی به ویژه با بازگشایی دانشگاه‌ها می‌تواند با تبیین، گفتان سازی، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، اطلاع رسانی، آگاه بخشی و بصیرت افزایی مسیر را برای مردم روشن کرده و در راه دفاع از جمهوری اسلامی که از اوجب واجبات است، یک جبهه واحد در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی تشکیل دهند.

وی با بیان این که مهمترین چالش پیش روی استان امروز مسأله آب است که بخشی به تغییر اقلیم و کاهش نزولات آسمانی برمی‌گردد و بخشی دیگر به ترک فعل و سوء مدیریت برخی وزارتخانه‌ها و بی توجهی به مردم، بخشی به عدم مدیریت واحد در حوضه آبریز و عدم اجرای مصوبات بالادستی در مورد آب و بخشی هم به برداشت‌های غیرضروری از رودخانه، گفت: مطالبات مردم در این رابطه مطالبات به حقی است که دشمن در تلاش است بر روی این مطالبه عمومی موج سواری کند و این جمعیت جوان هستند که می‌توانند این مأموریت و توطئه دشمن را خنثی کنند.

این فرمانده بسیجی از همگان خواست در کنار تلاش برای رفع مشکلات آب، توجه به مسائل معنوی را نیز مدّنظر داشته باشند و از دعا و نماز برای نزول بارش رحمت الهی غافل نشوند.

استاندار اصفهان در این مراسم ضمن گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج مستضعفین، روز بسیج را روز تشکیل این نهاد ندانسته و این روز را روز تبلور دوباره تفکر بسیجی خواند و گفت: در اعصار گذشته نیز هر جا مؤمنین گرویدند به حبل الله که به تعبیر امام صادق -علیه السّلام- منظور از حبل الله، امیرالمؤمنین -علیه السّلام- و به تعبیر دیگر ایشان منظور از حبل الله، ائمه اطهار -علیهم السّلام- هستند.

*بسیج در اعصار مختلف تاریخ توسط انبیاء تشکیل شده است

سیدرضا مرتضوی با بیان این که بنا به توصیف رهبر معظم انقلاب، مصداق اتمّ یک بسیجی حضرت علی -علیه السّلام- هستند، اظهار کرد: اگر بخواهیم جایگاه خودمان در پهنه بسیج را مشاهده کنیم باید ببینیم چه نسبتی بین ما و امیرالمؤمنین -علیه السّلام- وجود دارد.

وی افزود: از زمانی که پیامبران برای ترویج امر الهی مبعوث شدند، بسیج هم در جامعه شکل گرفته است. باید ما مسیر صلاح و فلاح را مسیر بسیج تصور کنیم که البته در این مسیر نیز مراتبی داریم و ممکن است یک نفر پله اول باشد و یک نفر در مراتب بالاتر قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در استان اصفهان ادامه داد: بسیج نگاه خیرخواهانه منبعث از نگاه آسمانی است و همه جا می‌تواند هدایتگر باشد و وظیفه بسیج دانشجویی در پیشبرد عرصه‌های مختلف تا رساندن به قللی است که برای بسیج تعریف شده است.

سیدهادی انوری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دانشجویی استان، درباره این مراسم به صاحب نیوز گفت: بسیح دانشجویی به عنوان بزرگترین تشکل انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها زمینه‌ای را فراهم کرده است که فعالیت تخصصی خود را تنها منحصر به فضای دانشگاه نکند و در سایر عرصه‌های جامعه هم فعال باشد لذا در این مدت به نقش آفرینی تخصصی در میدان مقابله با کرونا پرداختند و حرکت‌های جهادی علمی پژوهشی کمک‌های مؤمنانه را رقم زدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده − پنج =