صفحه اصلی » سیاسی » دشمن سعی در انحراف جوانان این سرزمین دارد/ تامین منابع آب را باید جدی بگیریم

دشمن سعی در انحراف جوانان این سرزمین دارد/ تامین منابع آب را باید جدی بگیریم

 امام جمعه موقت نایین گفت: باید با تفکر کردن در مقابل توطئه دشمنان که از روش‌های مختلف به ویژه از طریق رسانه‌های معاند و شبکه‌های اجتماعی سعی در انحراف جوانان این سرزمین و به بیراهه کشاندن آنها دارند بایستیم.

تاریخ انتشار: ۲۰:۰۵ - جمعه ۱۴۰۰/۰۹/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام اکبر دهقان در خطبه های نماز جمعه در رواق فاطمیه امام زاده سلطان سید علی (ع) نایین  با تأکید بر ضرورت توجه به عوامل فریب دشمن، اظهار داشت: نباید مطالبه‌گری طوری عنوان شود که دشمنان ایران اسلامی سوء استفاده کنند، مانند اتفاقاتی که در اصفهان رخ داد که ابتدا خواسته‌های کشاورزان درست عنوان شد، اما پس از چند روز شاهد رخدادهایی بودیم که دیگر مطالبه کشاورزان نبود.

وی گفت: باید با تفکر کردن در مقابل توطئه دشمنان که از روش‌های مختلف به ویژه از طریق رسانه‌های معاند و شبکه‌های اجتماعی سعی در انحراف جوانان این سرزمین و به بیراهه کشاندن آنها دارند بایستیم.

وی افزود: ضمن آنکه تامین منابع آب را باید جدی بگیریم، مصرف ما در بخش شرب، کشاورزی و صنعت نیاز به مدیریت جدی دارد.

دهقان با تاکید بر اینکه نباید اسراف کرد گفت: خشکسالی ها یکی پس از دیگری به سراغمان می آید و اگر موضوع را در برنامه ریزی نحوه مصرف جدی نگیریم مشکلات بیشتری شاهد خواهیم بود.

امام جمعه موقت نایین گفت: کم آبی امروز یکی از مهمترین مسائل دنیاست و کشور ما باید به علت وجود در کمربند خشک و نیمه خشک جهان آن را جدی تر بگیرد؛ وجود میانگین یک سوم بارندگی دنیا در کشور، ما را در ردیف کشورهای کم آب قرار داده است.

حجت الاسلام دهقان ضمن تسلیت سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس افزود: نمایندگان راه یافته به مجلس شورای اسلامی حداکثر تلاش خود را برای عمران و آبادانی و ایجاد فرصت های شغلی برای بهبود وضعیت فعلی جامعه انجام دهند.

وی با بیان اینکه بدون داشتن اعتقادات دینی چایگاه و پست مدیریتی ارزشی ندارد، ادامه داد:  آیت‌الله مدرس جزء افرادی بود که علاوه بر انجام تکالیف دینی و شرعی در دوران دیکتاتوری رضاخان لحظه‌ای با استبداد و استعمار سازش نکرد و در همین راه مبارزه با ظلم جان خود را فدا کرد.

وی همچنین به فرارسیدن روز جهانی معلولان اشاره و تصریح کرد: یکی از وظایف مهم مسوولان اجرای قانون سه درصد اشتغال معلولان در اداره ها است که هنوز به طور کامل اجرایی نشده است.

دهقان با تأکید بر اینکه اجرای این قانون باید جدی گرفته شود، افزود: این حق نه به عنوان ترحم بلکه با افتخار و بدون منت باید برای معلولان درنظر گرفته‌شود.

امام جمعه موقت نایین در بخش دیگری از سخنانش با تسلیت شهادت شهدای دانشجو و فعالیت های جنبش دانشجویی از قبل از انقلاب تا پس از انقلاب اسلامی گفت: معرفت، شناخت و دشمن شناسی دانشجویان، در شرایط پس از کودتا ۱۳۳۲ در دوران ستمشاهی، آنان را برآن داشت که اعتراض کنند و جنبش دانشجویی صدای خود را به استکبار رساند و در این راستا افرادی به درجه شهادت رسیدند.

وی در ادامه با اشاره به سالروز تدوین قانون اساسی در کشور اضافه کرد: نخستین قانون اساسی به نام مشروطه با حمایت مردم در کشور شکل گرفت که یکی از ثمرات مبارزات مشروطه، قانونمند شدن کشوری بی قانون بود؛ البته اینکه چقدر از قانون اجرا می شد، بحث دیگری است.

حجت الاسلام  دهقان افزود: یکی از نخستین اقدامات پس از انقلابت، نوشتن قانون اساسی مترقی بود که به یکی از بهترین قانون های دنیا تبدیل شد، زیرا این قانون با اتکا به تجربه موفق بشر و حدود شرع تدوین شد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده − چهارده =