صفحه اصلی » اجتماعی » کمک ۳ میلیارد ریالی هلال احمر به نیازمندان نایین

کمک ۳ میلیارد ریالی هلال احمر به نیازمندان نایین

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان نایین گفت: این نهاد در سال جاری سه میلیارد ریال کمک بین سه هزار و ۵۰۰ تن از نیازمندان این خطه کویری توزیع کرده است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۱ - شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد زمانی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نایین گفت: این کمک ها در قالب طرح ملی فرشتگان رحمت و مواسات مؤمنانه، توزیع غذای گرم نذری ، طرح ملی همای رحمت ،یاری رسانی به بیماران کرونایی شامل توزیع بسته‌های حمایتی، معیشتی و کمک هزینه دارو و درمان بین افراد کم بضاعت نایین توزیع شده است.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر شهرستان نایین با دارا بودن بیش از ۳۰۰ مددجو از سال ۹۸ فعالیت خود را در زمینه پرداخت کمک هزینه دارو ودرمان به بیماران صعب العلاج آغاز کرد که تاکنون بیش از ۹۸میلیون تومان در این زمینه پرداخت شده است.

رییس جمعیت هلال احمر نایین با اشاره به کمک خیران به منظور تجهیز بانک امانات شهرستان گفت: با مشارکت خیران داوطلب از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۴۷ میلیون تومان اقلام طبی شامل تخت بستری، تشک مواج، ویلچر ، واکر کپسول اکسیژن و مانومتر و دستگاه اکسیژن ساز به بانک امانات اهدا شده است.

زمانی افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا طرح غربالگری، پایش و تب سنجی با تشدید نظارت به ۴۳ هزار نفر مسافر عبوری با همکاری ۳۰نفر از امدادگران هلال احمر اجرا شد.

وی با بیان اینکه خانه‌های هلال احمر دارای۲ هدف اختصاصی و عمومی ” عام المنفعه ” هستند گفت: از مهمترین اهداف این طرح ارتقای سطح آگاهی عمومی در سوانح و فعالیت‌های بشردوستانه، کاهش آسیب پذیری برابر سوانح با رویکرد تاب آوری و توسعه ظرفیت های داوطلبانه در سطح جوامع محلی است.

رییس جمعیت هلال احمر نایین به برگزاری دوره‌های آموزشی به داوطلبان اشاره کرد و افزود: در این مدت ۱۶ دوره ۶۸ ساعته با بیش از ۳۸۰ فراگیر برای امدادگران حوادث جاده ای، پرسنل و نجاتگران پایگاه‌های امداد و نجات بین شهری و کارگران کارخانه‌ها و مراکز صنعتی برگزار شد.

زمانی با اشاره به اجرای طرح زمستانه گفت:این طرح با فعالیت ۷۰ نفر در۲ پایگاه فعال شده است.جمعیت هلال احمر شهرستان نایین ۵۸۳ عضو جوان ، هزار و ۳۴۶ نفر داوطلب و ۶۰ امدادگر دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو + 11 =