صفحه اصلی » اقتصادی » رئیس اتحادیه خوار و بار و آجیل اصفهان: مردم مشکلی برای تأمین برنج خارجی ندارند

رئیس اتحادیه خوار و بار و آجیل اصفهان: مردم مشکلی برای تأمین برنج خارجی ندارند

رئیس اتحادیه خوار و بار و آجیل اصفهان گفت: خوشبختانه با توجه به اکثریت مردم، برای تأمین برنج خارجی مشکلی وجود ندارد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۱ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ مصطفی بحق رئیس اتحادیه خوار و بار و آجیل اصفهان گفت: در دوران ممنوعیت واردات با وجود فراوانی برنج‌ها انبار شده بود، اما عده‌ای از عرضه خودداری کرده و این اقدام باعث گرانی این محصول شد. اما اکنون با رفع ممنوعیت و سفارش‌های جدید، انبارداران مجبور به عرضه برنج‌های خود به بازار شده‌اند.

وی گفت: بر این اساس واردات، باعث فراوانی محصول و مانع گران شدن برنج خارجی می‌شود، اما برنج ایرانی به دلیل خشکسالی، کاهش کشت و دو برابر شدن هزینه‌های تولید، امکان ارزان‌تر شدن را ندارد و حتی کشاورزان از این قیمت فعلی هم ناراضی هستند.

رئیس اتحادیه خوار و بار و آجیل اصفهان گفت: در حال حاضر به دلیل گرانی برنج ایرانی میزان مصرف کننده آن بسیار کاهش یافته است و اغلب از برنج‌های خارجی استفاده می‌کنند. خوشبختانه با توجه به اکثریت مردم، برای تأمین برنج خارجی مشکلی وجود ندارد.

بحق گفت: با تصمیم جدیدی هم که برای توزیع کالا‌های اساسی مانند برنج، روغن و شکر از طریق کارت ملی افراد گرفته شده است، قطعاً شرایط توزیع این کالا‌ها نسبت به قبل بهتر می‌شود.

وی گفت: با اجرای این طرح، از طرفی اقلام مورد نیاز مردم به طور ساماندهی شده و به میزان لازم به دست آن‌ها می‌رسد و از سویی هم با نرخ مناسب‌تر از بازار آزاد، توزیع می‌گردد.

‌رئیس اتحادیه خوار و بار و آجیل اصفهان با بیان اینکه با پایان ممنوعیت واردات برنج، نرخ این محصول هم متعادل‌تر شد، گفت: فعلاً محموله‌های جدید برنج وارد کشور نشده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک × پنج =