صفحه اصلی » اجتماعی » ایجاد گروه آموزشی هوش مصنوعی در دانشگاه کاشان

ایجاد گروه آموزشی هوش مصنوعی در دانشگاه کاشان

رئیس دانشگاه کاشان از ایجاد گروه آموزشی هوش مصنوعی در این دانشگاه خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۰ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ عباس کتابی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از فناوری های نو به خصوص هوش مصنوعی و اینکه جایگاه کشور ایران حداقل باید جز ۱۰ کشور اول هوش مصنوعی قرار بگیرد، افزود: هوش مصنوعی در فناوری امروزی رواج بسیار زیادی پیدا کرده و استفاده از آن می تواند به حل مشکلات بسیار زیادی در جهان کمک می کند.

وی با اشاره به مطالبه دانشجویان در خصوص ایجاد این گروه آموزشی خاطر نشان کرد: هوش مصنوعی یک رشتۀ پرطرفدار است و به همین جهت برنامه های زیادی برای دانشجویان مایل به تحصیل در رشتۀ هوش مصنوعی وجود دارد و کاربردهای گوناگون و فراوانی در علوم رایانه، علوم مهندسی، علوم زیست‌شناسی و پزشکی، علوم اجتماعی و بسیاری از علوم دیگر دارد.

رئیس دانشگاه کاشان اظهار امیدواری کرد: تا با ایجاد این گروه آموزشی و با استفاده از این فناوری نوین با کمک متخصصان مربوطه  بتوان گام های اساسی را در رفع نیازها و دستیابی به پیشرفت های کشور برداشت و دانشگاه کاشان را به 5 دانشگاه برتر در زمینه هوش مصنوعی محقق ساخت.

هوش مصنوعی یا artificial intelligence شاخه ای از علوم رایانه است که هدف اصلی آن تولید ماشین‌های هوشمندی است که توانایی انجام وظایفی که نیازمند به هوش انسانی است را داشته باشد. هوش مصنوعی در حقیقت نوعی شبیه سازی هوش انسانی برای کامپیوتر است و منظور از هوش مصنوعی در واقع ماشینی است که به گونه ای برنامه نویسی شده که همانند انسان فکر کند و توانایی تقلید از رفتار انسان را داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک + 8 =