صفحه اصلی » اجتماعی » آغاز ادامه روند عملیات مرمت سربازخانه خشتی گرگاب

آغاز ادامه روند عملیات مرمت سربازخانه خشتی گرگاب

رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهین‌شهر و میمه از آغاز ادامه روند عملیات مرمت سربازخانه خشتی شهر گرگاب از توابع این شهرستان با همکاری شهرداری و نظارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۶ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ جوادچهرازی با اشاره به آغاز ادامه روند عملیات مرمت سربازخانه خشتی گرگاب، گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده در طی ماه‌های گذشته، بخشی از سربازخانه خشتی شهر گرگاب توسط مرمت‌گران اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مرمت شد.

رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهین‌شهر افزود: به‌منظور ادامه روند عملیات مرمت این بنای تاریخی، جلسه‌های متعددی با مدیران شهرستان برگزار شد که در آخرین جلسه که روز گذشته برگزار شده بود مقرر شد تا شهرداری شهر گرگاب با نظارت کارشناسان میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان، عملیات مرمت این اثر تاریخی را آغاز کند.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد تا شهرداری نسبت به فراخوان به مالکان خانه‌های تاریخی به‌منظور ثبت در فهرست آثار ملی کشور با همکاری اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان به‌منظور تسریع در روند ثبت ملی این آثار اقدام کند.

رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهین‌شهرومیمه تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد تا شهرداری نسبت به خرید خانه‌های تاریخی شهر به‌منظور تغییر کاربری اقدام کرده و اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نیز اقدام‌های لازم به‌منظور تعیین حرایم آثار شاخص از جمله سربازخانه خشتی گرگاب را به‌منظور حفاظت و حراست از این آثار مشخص کرده و با بررسی محدوده ویژه بخش‌های باقیمانده از قلعه قدیمی شهر که شامل حمام کوچک و ورودی قلعه می‌شود، با تغییر کاربری به گردشگری، نسبت به حفاظت و حراست آثار به‌جای مانده اقدام‌های لازم را انجام دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نوزده − هفده =