صفحه اصلی » ورزشی » واکاوی دلایل شکست سپاهان در مقابل گل گهر

واکاوی دلایل شکست سپاهان در مقابل گل گهر

مربی فوتبال در مورد بازی سپاهان و گل گهر در هفته هشتم مسابقات لیگ برتر توضیحاتی داد؛ این بازی با برد گل گهر همراه بود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۶ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۱۴

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در مورد بازی سپاهان در مقابل گل گهر که با برتری گل گهر همراه بود، اظهار کرد: سپاهان در روزی به مصاف گل گهر رفت که متاسفانه بازیکن خوبش سروش رفیعی را نداشت و با ١۶ امتیاز صدر جدول بود در صورتی که گل گهر با ١٣ امتیاز در رده سوم جدول لیگ برتر قرار داشت.

مربی فوتبال عنوان کرد: اگر سپاهان این ٣ امتیاز را بدست می آورد ١٩ امتیازی می شد و مقداری از رقبای خود جلو می افتاد، کسی پیش بینی نمی کرد سپاهان این چنین دست و پا بسته مقابل گل گهر رفسنجان قرار بگیرد.

شفیعی بیان کرد: با شروع بازی یک اتفاقی برای سپاهان افتاد که هشدار خیلی بدی بود در دقیقه ٢ بازی در پشت ١٨ قدم یک خطا برای گل گهر رخ داد، قبل از اینکه بازیکنان به شرایط عادی خود برسند یک سانتر انجام شد و در شرایط مشکوک به آفساید توسط سهرابیان یک توپ داخل دروازه سپاهان شد.

* تیمی که در دقایق اول بازی گل دریافت کند برایش سخت است

وی با بیان اینکه تیمی که در دقایق اول بازی گل دریافت کند برایش سخت است دوباره به بازی برگردد، افزود: بعد از خوردن گل اول، حملات سپاهان بیشتر شد، پا به توپ شد، نزدیک ١٨ قدم رفتتند، توانست یک خطا از گل گهر بگیرند که توسط مغانلو زده شد و فروزان توانست پنالتی را مهار کند، این موضوع باعث شد سپاهان دوباره روحیه خود را ببازد.

حسن شفیعی ادامه داد: سپاهان دوباره بازی را شروع کرد، حملات و پاس زیادی انجام داد، حتی دفاع های چپ و راست را به جلو هدایت کرد ولی متاسفانه توسط یک ضدحمله ای که روی دروازه سپاهان شد، بازیکن گل گهر روی یک ریباند توانست گل دوم را به سپاهان بزنند و تیر خلاص نیمه اول را به سپاهان بزنند.

مربی فوتبال اذعان کرد: نیمه دوم با اینکه سپاهان چند پلن عوض کرد ولی فقط به فکر حمله بود و دفاع خوبی نداشت، بازیکنان تک روی می کردند، گاهی فقط دو دفاع در وسط زمین بود.

*بعد از خوردن گل سوم، بازی سپاهان احساساتی شد

به گفته این مربی گل سوم گل گهر نیز توسط تبریزی که یکی از بازیکنان خوب گل گهر است روی یک ضدحمله و در شرایطی که تیم سپاهان در حمله قرار داشت، جای اسماعیلی فر خالی بود و ضعف دفاع های وسط زده شد، بعد از خوردن گل سوم، بازی سپاهان احساساتی شد و بدون توجه به دفاع تیمش فقط حمله می کرد.

*در نیمه دوم دفاع خطی سپاهان رها شده بود

شفیعی توضیح داد: در نیمه دوم دفاع خطی سپاهان رها شده بود، تیم سپاهان فکرش را نمی کرد در این‌چنین دامی بیوفتد و بیشتر احساساتی شد، تعویض هایی انجام شد که مثمره ثمر نبود ولی این تیم همچنان به حمله کردن ادامه داد تا اینکه اسماعیلی فر توانست یک گل به گل گهر بزند.

وی با اشاره به اینکه بازیکنان خوب فاز حمله تیم سپاهان در این بازی از کار افتاده بودند و هیچ کدام نتوانستند در این بازی موفق باشند، افزود: بعد از گل اسماعیلی‌فر حملات سپاهان بیشتر شد، دقت بازیکنان کمی بالاتر رفت، خلعتبری با تعویض به سپاهان اضافه شد ولی همچنان به فکر جبران گل بودند.

*این بازی یکی از فینال های سپاهان بود

حسن شفیعی خاطرنشان کرد: در دقیقه ٨٨ دوباره توسط یک ضد حمله سپاهان گل خورد و در ادامه گل دوم سپاهان توسط اسماعیلی فر به گل گهر زده شد، بودن قلعه نویی بر روی نیمکت نشان از تغییر در بازی تیم گل گهر بود و می‌توان گفت این بازی یکی از فینال های سپاهان بود.

این مربی با تأکید بر این نکته که در این بازی گل های سپاهان توسط اسماعیلی فر و پاس های نورافکن زده شد، اذعان کرد: در شش بازی که سپاهان داشت خیلی کم گل خورده بود ولی در روزی که استقلال و پرسپولیس مساوی شده بودند و میتوانست فاصله خوبی برای سپاهان باشد، جای خود را به گل گهر داد.

شفیعی گفت: متاسفانه سپاهان در رده دوم جدول لیگ برتر قرار گفت، سپاهان باید برای دفاع تیمش فکر اساسی کند چرا که با تیم های سخت تری روبرو خواهد شد و اینگونه نتیجه خوبی نخواهد گرفت، در پایان آرزوی موفقیت برای دو تیم اصفهانی دارم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

15 − پنج =