صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » دانشگاه باید با مشورت دانشجویان اداره شود/ تحول در کتب معارف دانشگاه آزاد در دستور کار

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان:

دانشگاه باید با مشورت دانشجویان اداره شود/ تحول در کتب معارف دانشگاه آزاد در دستور کار

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان گفت: مشورت گرفتن از دانشجویان باید در دانشگاه‌ها مورد توجه باشد، این امر به معنای تکریم دانشجو است و باید این امر در همه حوزه‌ها انجام شود.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۹ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام حسن عارضی پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری که به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو برگزار شد با تبریک این روز اظهار کرد: چهار ماه بعد از کودتای ۲۸ مرداد معاون رئیس جمهور آمریکا قصد سفر به ایران را داشت، فضای خیلی خاصی بود، خفقان حاکم بود و تنها دانشجویان به این سفر واکنش نشان دادند و فریاد زدند.در دوران انقلاب دانشجویان همواره از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان افزود: دانشجویان باید به درستی انقلاب را بشناسند، درک کنند و در صورت لزوم به اتفاقات مختلف واکنش نشان دهد، چرا که مواجهه ما با جهان اطراف بر اساس جهان بینی است که داریم. برای درک درست از انقلاب روحانیونی مانند شهید مطهری، شهید بهشتی، شهید باهنر و… به دانشگاه‌ها ورود کردند.بعد از آن نیز رهبر معظم انقلاب بر اساس فرمان رهبر کبیر انقلاب به دانشگاه‌ها وارد شدند و زمانی که ایشان به عنوان رهبر معظم انقلاب انتخاب شدند، نهادهای نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها تشکیل شد.

وی بیان کرد: نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان از حالت سنتی خارج شده و با برنامه راهبردی فعالیت خود را در دستور کار قرار داده است، طی سه ماه گذشته که در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان آغاز به کار کردم مخاطب اولم دانشجویان، دوم اساتید و سوم کارمندان بوده است، استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای تحقق راهبردهای خود از جمله اقدامات صورت گرفته در سه ماه گذشته بوده است،  ۲۸ واحد دانشگاهی در استان داریم و یک هزار و ۵۰۰ نفر هیئت علمی و سه هزار و ۹۰۰ استاد مهمان با این واحدها همکاری می‌کنند.

حجت‌الاسلام عارضی بیان کرد: مشورت گرفتن از دانشجویان باید در دانشگاه‌ها مورد توجه باشد، این امر به معنای تکریم دانشجو است و باید این امر در همه حوزه‌ها انجام شود، تحقق گام دوم انقلاب باید در دانشگاه‌ها دنبال شود، مخاطب این بیانیه جوانان متعهد و متخصص هستند که دانشجویان مصداق چنین افرادی هستند.به منظور کاهش تصدی گری طرح اندیشه محوری دانشجویان را به خودشان واگذار کرده‌ایم.

وی متذکر شد: برای اجرای برنامه روز دانشجو در دانشگاه آزاد اصفهان همه اقدامات بر عهده هیئت‌های دانشجویی است و ما تنها نظارت داریم. این کانون کشوری است و کار سختی است که به دانشجویان سپرده شده است.دانشگاه مسأله محور از مطالبات رهبر معظم انقلاب است، در این زمینه تاکنون سه جلسه در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان برگزار شده است و موضوعات مهم استان را دنبال می‌کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان ادامه داد: برای مثال در حوزه بحران آب دانشگاه‌ها باید ورود کنند و این چالش را به صورت علمی حل کنند، این امر می‌تواند مصداق ایجاد دانشگاه مسأله محور باشد.

وی اضافه کرد: تحول در کتب معارف دانشگاه آزاد اسلامی را در دستور کار داریم، این امر در حوزه کلان نیز دنبال می‌شود، سرفصل‌های کتب انتخاب شده و تاکنون کتب ۱۰ درس آماده شده است، در استان اصفهان نیز درسنامه ها آغاز شده است و در حوزه نهج‌البلاغه این امر محقق شده است.بروزرسانی اطلاعات اساتید گروه معارف را نیز در دستور کار داریم و درسنامه نهج‌البلاغه را نیز در استان اصفهان تدوین خواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 × سه =