صفحه اصلی » اجتماعی » خدمات اورژانس هوایی هوانیروز افزایش می‌یابد

خدمات اورژانس هوایی هوانیروز افزایش می‌یابد

فرمانده پایگاه چهارم هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی مستقر در اصفهان با اشاره به گسترش خدمات اورژانس هوایی این پایگاه در ۲ استان فارس و مرکزی، گفت: زیر ساخت‌های لازم برای گسترش خدمات پروازی در مراکز جدید در دست اقدام است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۶ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ خلبان ستاد بهرام نظری، گفت: یکی از اقدامات هوانیروز ارتش در زمان صلح استفاده از امکانات خود برای خدمت‌رسانی به آحاد جامعه است.

وی ادامه داد: پایگاه چهارم هوانیروز مستقر در اصفهان با این نگاه و در راستای تاکیدات سلسله مراتب فرماندهی و به ویژه امیر یوسف قربانی فرمانده هوانیروز، بر اساس تفاهم‌نامه‌های خود با اورژانس کشور، از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کرده است و بالگردهای این پایگاه در ۲ استان مرکزی و فارس نیز در حال خدمت رسانی است.

فرمانده پایگاه چهارم هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی  افزود: در زمان حاضر توانایی و برنامه برای گسترش زیرساخت‌های گسترش این خدمات وجود دارد و به محض عملیاتی شدن از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی با اشاره به دیگر خدمات پایگاه چهارم هوانیروز ارتش در سال‌های پس از دفاع مقدس تاکید کرد: بازآماد صدها فروند بالگرد هوانیروز، ارتقای سامانه‌های پروازی و تسلیحاتی بالگردها از دیگر برنامه‌های موفق این پایگاه است که تحسین ناظران و بازرسان را به همراه داشته است و در بُعد عملیاتی نیز در آزمایش‌ این تجهیزات و سامانه‌ها موفق و سربلند بوده است.

سرهنگ نظری به نقش نیروی انسانی در هوانیروز اشاره کرد و افزود: تربیت و به‌روز رسانی دانش نیروهای مومن، متعهد، وفادار و متخصص و عالم به تاکتیک‌ها و تکنیک‌های روز از دیگر برنامه‌های این پایگاه است که با همکاری مرکز آموزش هوانیروز، عقیدتی و سیاسی پایگاه بی‌وقفه در حال انجام است.

وی خاطر نشان کرد: توان علمی و عملیاتی هوانیروز با تولید امکانات، تجهیزات و تسلیحات و پرورش نیروی انسانی برای دفاع موثر در مقابل هرگونه تجاوز احتمالی متناسب با تهدیدات ، به‌روز رسانی شده است و این روند توقف بردار نیست.
فرمانده پایگاه چهارم هوانیروز ارتش گفت: همچنین آمادگی کامل برای انجام پروازهای امدادی در پشتیبانی از ستادهای بحران برای خدمت به مردم در حوادث و بلایای طبیعی وجود دارد.

وی  با اشاره به نقش پایگاه چهارم هوانیروز در سال‌های دفاع مقدس، اظهار کرد: ۵۸ فروند از بالگردهای این پایگاه در اولین روز حمله دشمن، در سوسنگرد، کرخه، شوش و  ایستگاه حسینیه در شمال آبادان به منظور پشتیبانی آتش هوایی در پایگاه هوانیروز کرمانشاه و پایگاه هوانیروز شهید آسیایی مسجد سلیمان مستقر شدند.

سرهنگ‌خلبان نظری به وحدت و هماهنگی یگان‌های ارتش و سپاه و بسیج مردمی با هوانیروز، اشاره و اضافه کرد: هوانیروز همچنین در ادامه  هشت سال‌ دفاع مقدس  بنا به درخواست فرماندهان ارتش و سپاه در تک تک عملیات‌ دفاع مقدس، به منظور ترابری نیروی انسانی، امکانات، تجهیزات و تسلیحات و همچنین پشتیبانی آتش نقش موثری داشت.

وی ادامه داد: پایگاه چهارم هوانیروز اصفهان در ۴۸ عملیات دفاع مقدس با صدها فروند بالگرد جنگنده، ترابری تاکتیکی و ترابری سنگین حضور داشت.

فرمانده پایگاه چهارم هوانیروز ارتش با اشاره به ۱۵ آذر سالروز شهادت خلبان احمد کشوری گفت: شهید ‌کشوری نماد ولایتمداری و ایثار و رشادت هوانیروز در سال‌های دفاع مقدس است.

وی با اشاره به پیشینه مبارزات شهید کشوری قبل از پیروزی انقلاب، حضور موثر او در غرب کشور در سال‌های دفاع مقدس و همراهی او با شهید سرلشکر فلاحی و شهید چمران در خنثی سازی توطئه‌ ضد انقلاب، افزود: فرماندهی عملیات هوایی، پرواز و اجرای آتش هوایی در انهدام ستون‌های زرهی دشمن و جلوگیری از پیشروی دشمن در ماه‌های اولیه دفاع مقدس از دیگر فرازهایی زندگی این شهید شاخص هوانیروز ارتش است تاجایی‌که مقام معظم رهبری، او مصداق “مومنین بالله و رجال صادق در راه انقلاب” توصیف کردند.

سرهنگ نظری خاطر نشان کرد: امروز سیره و منش خلبانان شهید هوانیروز از جمله شهیدان احمد کشوری، علی اکبر شیرودی، غلامرضا چاغروند، منصور وطن‌پور  و دیگر شهدای هوانیروز سرمشق و الگوی حرکت فرماندهان و خلبانان جوان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار + 13 =