صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » نشت یابی بیش از 35 هزار کیلومتر شبکه گاز در استان اصفهان

نشت یابی بیش از 35 هزار کیلومتر شبکه گاز در استان اصفهان

35 هزار و 100کیلومتر شبکه گاز طی 10 ماه در سطح استان اصفهان نشت یابی شد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۴۸ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ ،سید مصطفی علوی با بیان اینکه 35 هزار و 100کیلومتر شبکه گاز طی 10 ماه در سطح استان اصفهان نشت یابی شد، گفت: عملیات نشت یابی شبکه و تاسیسات گازرسانی 22 شهرستان استان از اول مرداد ماه سال جاری آغاز که طی آن 25 هزار و 100 کیلومتر شبکه،683هزار علمک، 119 ایستگاه CGS و CGS/TBS، 309 ایستگاه TBS و 1437 ایستگاه MS/MRSنشت یابی شئ.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با اشاره به اینکه برنامه‌های مدونی برای شناسایی و رفع نشتی ها توسط واحد بازرسی فنی تدوین شده که تحقق این اهداف می‌تواند زمینه ساز ارائه خدمات بدون حادثه باشد افزود: نشت یابی 10 هزار کیلومتر شبکه و بیش از 388 هزار علمک موجود در شهرستان اصفهان نیز از اول بهمن ماه سال گذشته آغاز و به صورت کامل انجام شده است.

وی، گفت: همچنین نشت یابی تمامی ایستگاه های تقلیل فشار مناطق شش گانه شهرستان اصفهان شامل؛ 20 ایستگاه CGSو CGS/TBS، 122 ایستگاه TBS، 390ایستگاه MRS/ MS ،پایان پذیرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان،با تاکید بر اهمیت و حساسیت نشت یابی در جهت جلوگیری از هدر رفت منابع انرژی اظهار داشت: نشت گاز پدیده خطرناکی است که همواره امکان بروز آن در مسیر خطوط لوله، ایستگاه ها و …وجود دارد.

علوی، ادامه داد: در راستای بهره برداری ایمن، شناسایی و کنترل خطرات و ریسک‌ها، اجتناب از بروز حوادث و همچنین تطابق هر چه بیشتر امور و فعالیت‌ها با استاندارد و دستورالعمل‌های شرکت ملی گاز ایران نیز بازرسی‌هایی برنامه ریزی شده از پروژه‌های در حال اجرا، ایستگاه‌های تقلیل فشار و سیستم حفاظت کاتدی صورت می پذیرد.

وی، با اشاره به اینکه عواملی از قبیل خوردگی داخلی و خارجی، تغییر بستر خاک و حوادث غیر مترقبه همچون زلزله و آب بردگی و…. اغلب منجر به ایجاد نشتی در خطوط  لوله می گردد، افزود: با توجه به وقوع زلزله در شهر پادنا از توابع شهرستان سمیرم و نیز پدید فرو نشست زمین در شهر دامنه از توابع فریدن، تمامی شبکه ها و تاسیسات گازرسانی این مناطق مجدد مورد نشت یابی قرار گرفت با این توضیح که نشت یابی شبکه گازرسانی مناطق مذکور هر سه ماه یکبار در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، گفت:

وی  اظهار داشت: جهت تحقق گازرسانی پایدار و ایمن، علاوه بر نشت یابی روزانه، ثبت گزارش روزانه و ماهیانه  موارد ناایمن شامل؛ علمک معلق، حوضچه شیر بدون در پوش، علمک تصادفی، سرقت گاز، نصب توری و..) نیز در اسرع وقت به واحدهای بهره برداری وHSE  گزارش و رفع عیب می شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 + 3 =