صفحه اصلی » اجتماعی » حمایت قاطعانه دادگستری اصفهان از آمرین به معروف/ شعبه های قضایی ویژه آمران به معروف در استان تشکیل می شود

مدیر کل دادگستری اصفهان:

حمایت قاطعانه دادگستری اصفهان از آمرین به معروف/ شعبه های قضایی ویژه آمران به معروف در استان تشکیل می شود

مدیر کل دادگستری اصفهان گفت: ما در چارچوب قانون قاطعانه از آمرین به معروف و ناهیان از منکر حمایت کرده و تفاهم نامه همکاری با مجمع رهروان امربه معروف جهت همکاری بیشتر منعقد خواهیم کرد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۵ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ جلسه مشترک وفصلی مجمع ونیروی انتظامی با حضور  مدیر کل دادگستری استان اصفهان برگزار شد.

حجت الاسلام اسدالله جعفری در این جلسه به اهمیت امربه معروف ونهی از منکر اشاره و اظهار کرد: اولین کسی خودرا آمربه معروف ونهاهی از منکر معرفی می کند خود خداوند متعال می باشد که با این معرفی پی به ارزش و اهمیت امر به معروف و نهی از منکر می بریم.

وی تصریح کرد: عدالت ناموس عالم خلقت است و ویکی از عناصر مهم در عالم وجود حیات اجتماعی است که باید در این حیات اجتماعی هر چیزی در جای خود قرار گیرد و حریم و حدود ها رعایت شود.

حجت الاسلام جعفری به فرق بین فحشا و منکر اشاره و افزود: فحشا یک گناه پنهانی است و منکر یک گناه علنی که این منکر باعث می شود جامعه را تحت تاثیر خود قرار دهد و خداوند متعال هر دو را نهی کرده است کسی که انسانیت دارد نباید در خلوت و جلوت گناه کند باید حدود الهی را حفظ کنیم خدواند به خوبی ها امر می کند و از بدی ها و زشتی ها نهی می کند.

وی در ادامه بیان کرد: بعد از خدواند متعال پیامبران هستند که امر به معروف و نهی از منکر می کنند و یکی از برجسته ترین ویژگی های پیامبران این بود که امر به معروف و نهی از منکر می کردند اولیاء خدا و ائمه معصومین و صالحان و نیکان که قدرت و تمکن پیدا کردند تا حکومت اسلامی تشکیل بدهند بالاترین ظرفیت حکمرانی اسلامی امر به معروف ونهی از منکر است.

مدیر کل دادگستری استان اصفهان به غربت امر به معروف ونهی از منکر اشاره وافزود: امروز در جامعه فریضتین امر به معروف ونهی از منکر غریب واقع شده است و باید تلاش کنیم که گرد و غبار را از چهره این دو فریضه مهم بزداییم باید عملا همه مسئولین از جمله استاندار و دستگاه قضایی به صورت جدی در احیای امر به معروف و نهی از منکر به میدان بیایند و از همه ظرفیت ها را در این امر مهم بکار بگیرند.

حجت الاسلام جعفری به نخبگان جامعه اشاره و افزود: یکی از گروه هایی که در جامعه امر به معروف ونهی از منکر می کنند نخبگان و خواص هستند که مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر یک سازمان مردمی است، جمعی از نخبگان و صاحبان نفوذ در جامعه هستند که در احیای امربه معروف و نهی از منکر فعالیت های چشمگیری داشته اند و مردمی بودند مجمع یکی از شاخصه های مهم است که مردم خودشان بر آراسته بودن ظاهر و باطن جامعه اسلامی تلاش می کنند.

مدیر کل دادگستری استان اصفهان به حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر اشاره واظهار کرد: حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر از وظایف دستگاه قضایی است که در اصفهان شعبه های قضایی ویژه در خصوص آمران به معروف و ناهیان ازمنکر راه اندازی خواهد شد.

وی در پایان به بعضی از هنجار شکنان در خصوص کشف حجاب در خودرو ها و محل های عمومی اشاره و بیان داشت: حجاب وپوشش اسلامی یک وظیفه شرعی و قانونی برای همه می باشد وباید با کسانی که رعایت این مسائل راندارند ودر خودرو ها ومحل های عمومی کشف حجاب می کنند به شدت برخورد شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

14 − 12 =