صفحه اصلی » اقتصادی » استفاده از پساب در صنعت اصفهان باید فراهم شود/ باز چرخانی، نیاز جدی استان

استفاده از پساب در صنعت اصفهان باید فراهم شود/ باز چرخانی، نیاز جدی استان

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید زمینه‌های استفاده از پساب در صنعت بیش از پیش در استان اصفهان فراهم شود، تا با فرایند بازچرخانی آب بتوان بر مشکلات کم آبی غلبه کرد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۷ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۱۷

به گزارش صاحب نیوز؛ مهدی طغیانی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در نشست بررسی راهکارهای تأمین منابع مالی اجرای تأسیسات فاضلاب شهر قهجاورستان اظهار داشت: با توجه به موقعیت توپوگرافی زمین در این منطقه که آب در بافت زمین نفوذ نمی‌کند، اجرای تأسیسات فاضلاب به منظور حفظ محیط زیست و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی بسیار ضروری است.

وی با بیان اینکه باید راه‌های تأمین منابع مالی این طرح به خوبی بررسی شود تا اجرای آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن عملیاتی شود، افزود: مشارکت بخش خصوصی در اجرای این طرح راهکاری بسیار مناسب است، هر چند که دستگاه‌ها و مردم نیز باید همکاری لازم را در سرعت بخشیدن به آن انجام دهند.

 طغیانی استفاده از پساب در صنعت را ضروری دانست و گفت: باید زمینه‌های استفاده از پساب در صنعت بیش از پیش در استان اصفهان فراهم شود، تا با فرایند بازچرخانی آب بتوان بر مشکلات کم آبی غلبه کرد.

هاشم امینی، مدیرعامل آبفای استان اصفهان در ادامه این نشست با بیان اینکه تا کنون ۵ کیلومتر از ۴۷ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهر قهجاورستان اجرا شده است، بیان کرد: برای اجرای ۴۲ کیلومتر شبکه جمع‌آوری  فاضلاب باقی مانده، خط انتقال به تصفیه‌خانه فاضلاب شرق و احداث ایستگاه پمپاژ به هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود با مشارکت بخش خصوصی و همکاری مسؤولان امر، اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح در آینده نزدیک فراهم شود، هر چند که آبفای استان اصفهان تدابیر لازم برای عملیاتی شدن این پروژه را در دستور کار قرار داده است.

امینی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح در هر ثانیه ۲۲ لیتر پساب به تصفیه‌خانه منتقل می‌شود که پیش‌بینی می‌شود این میزان تا سال ۱۴۲۵ به ۳۸ لیتر در ثانیه افزایش یابد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × یک =