صفحه اصلی » ورزشی » ذوب آهن نباید مانند سال گذشته به باخت عادت کند/ چرا سبزپوشان در مقابل مس رفسنجان باختند؟

مربی فوتبال:

ذوب آهن نباید مانند سال گذشته به باخت عادت کند/ چرا سبزپوشان در مقابل مس رفسنجان باختند؟

مربی فوتبال در مورد بازی ذوب آهن و مس رفسنجان توضیحاتی داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۱ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۱۷

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در مورد بازی ذوب آهن و مس رفسنجان اظهار کرد: ذوب آهن با چیدمان چهار دفاعه بازی را شروع کرد با توجه در اینکه در فولادشهر بازی داشت اکثر کادر تیم و هواداران فکر کرده بودند مس رفسنجان برای گرفتن تک امتیاز به اصفهان آمده است و من فکر می کنم به همین دلیل مربیان تیم ذوب آهن چیدمان تیم را از سه دفاع به چهار دفاع تغییر داده بودند تا دو دفاع چپ و راست تیم بیشتر بتوانند در حمله ها شرکت کنند.

مربی فوتبال عنوان کرد: مس سه دفاعه بود به دو دفاع کناری وظیفه داده بودند که تا وسط زمین بیشتر نروند و در آنجا توپ را به نفرات دیگر تیمشان داده و در جایگاه خودشان باشند و مراقب بودند تا ذوب آهن نتواند از فضاهای کناره زمین استفاده کند، بازیکنانی مانند محمدی مهر و کعبی کمتر در حمله شرکت می کردند و در نوک حمله مس نیز بازیکنی را قرار داده بودند که من کمتر در فوتبال دیده ام.

*منشا بازیکنی است که می تواند از هر دفاعی عبور کند

شفیعی با بیان اینکه به اعتقاد من منشا بازیکن است که از هر دفاعی می تواند عبور کند، بین دفاع ها راحت می تواند کنترل کند، به راحتی می تواند از بین مدافعین عبور کند و بچرخد، گفت: این بازیکن با ۵ نفر دیگر در خط دفاعی و بقیه بازیکنان در جلو خط دفاع حضور پیدا کرده و خود را برای توپ گیری و حمله آماده می کردند.

وی افزود: یکی از کارهایی که انجام شد و مس توانست از آن استفاده کند این بود که در دقیقه شش مس یک ضربه ای را بدست آورد، یکی از مدافعین تیم ذوب آهن در حرکتی ناشیانه یک خطا در ١٨ قدم انجام داد که برای بدنه و تیم ذوب آهن خوب نبود منشآ این پنالتی را زد که تبدیل به گل شد و تیم مس یک، هیچ جلو افتاد.

حسن شفیعی اذعان کرد: ذوب آهن توسط کناره های زمینش حمله کرد، پاس هایی نیز رد و بدل شد ولی بازیکنانی مثل ابراهیم زاده مدافع چپ تیم یا دیگر بازیکنان وقتی پابه توپ می شدند تغییر مسیر، تعویض بازی یا شیفت کردن را نداشتند و روی همان مسیر پیش می رفتند و در نهایت توپ توسط مس که تدافعی تر شده بود و می خواست حفظ گل کند، خیلی راحت گرفته می شد.

به گفته این مربی فوتبال مس با دریافت این توپ ها از ذوب آهن آماده ضدحمله می شد منشا با بازی خوبی که داشت وقت کشی می کرد تا هافبک ها خودشان را برسانند و به حمله ادامه دهند، متاسفانه در این بازی در ١٨ قدم برای ذوب آهن خطا بوجود می آمد ولی داور ادامه بازی می داد.

شفیعی توضیح داد: ذوب آهن در این بازی دست به حرکت های خوبی می زد ولی وقتی به ١٨ می رسیدند یا از بین دفاع ها نمی توانستند عبور کنند یا با بی دقتی و ناهماهنگی در کار گروهی، توپ ها را به بیرون می زدند و نمی توانستند توپ ها را در ١٨ قدم تبدیل به گل کنند و به این صورت نیمه اول پایان یافت.

وی افزود: در نیمه دوم، تیم مس با همان ترکیب شروع کرد ولی در خطوط پله ای دفاع تغییراتی داده بود، ذوب آهن در دقایق اول نیمه دوم دو تعویض انجام داد تا حملات تیم بیشر شده و جبران گل خورده را بکند ذوب آهن حملاتش را بیشتر کرد، سعی کرد دفاع مس را دور بزند ولی دفاع مس منسجم بود و دروازه بان مس نیز مانع از عبور مدافعین میشد و نمی توانستند به دروازه نزدیک شوند.

حسن شفیعی اذعان کرد: در دقیقه ۵۶ در حالیکه ذوب آهن توپ را دراختيار داشت یک ضدحمله خورد و در این زمان فرعباسی با یک جاگیری خوب از خوردن گل دوم ذوب‌آهن جلوگیری کرد و تبدیل به کرنر شد ولی متاسفانه در همان ضربه کرنر ذوب‌آهن توسط منشآ گل خورد بعد از دریافت گل دوم تعادل ذوب آهن بهم ریخت.

تعدادی از بازیکنان ذوب آهن بعد از خوردن دو گل، اقدام به تکروی های زیادی کردند

مربی فوتبال ادامه داد: تعدادی از بازیکنان ذوب آهن بعد از خوردن دو گل، اقدام به تکروی های زیادی کردند، تکروی بازی کردن تیم ها را به جایی نمی رساند، هرچه از بازی می گذشت پلن این تیم تغییر نمی کرد، به نظر من با تفکر و هماهنگی و تعویض بیشتر و پلن های بهتر، تیم ذوب آهن می توانست جبران کند و بازنده این بازی نباشد.

شفیعی خاطرنشان کرد: تیم مس پوشش های خیلی خوبی در این بازی داشت، هوشیارانه عمل می کرد، در حفظ گل هایی که زده بود کوشا بود، هنگام حمله عجله نمی کردند، گاهی توپ را از فاز حمله به فاز دفاع برمی گرداندند و چرخش می کردند، در دقیقه ٧٢ سرمربی مس تعویض هایی را انجام داد چون میدانست ذوب آهن با دریافت دو گل می خواهد گل بزند و می تواند اینکار را انجام دهد، به همین جهت شکل بازی را به گونه ای تغییر داد که تیم در ضد حمله کارایی خوبی داشته باشد.

وی افزود: در دقیقه ٧٠ شاهد بهم ریختگی و از هم پاشیدگی خط دفاع ذوب آهن بودیم، فقط دو دفاع در وسط زمین بود، مس کمال استفاده را برد و گل سوم را به ذوب‌آهن زد، در لیگ برتر این هفته ١۵ گل زده شد که ٧ گل نصیب تیم هایی اصفهانی شد، امروزه دیگر فوتبال بی برنامه کارایی ندارد مربی ها باید برنامه ریزی خوبی برای بازی ها داشته باشند.

حسن شفیعی در پایان با اشاره به اینکه ربیعی تیم خوبی را وارد زمین کرده بود، متذکر شد: ذوب آهن باید برای خط دفاعش یک فکر اساسی بکند، روی تاکتیک های ایستگاهی برنامه داشته باشد، تیم های مقابل را آنالیز کند، نفرات خوب تیم ها و گل زن ها را شناسایی کند، نباید مانند سال گذشته به باخت عادت کنند، امیدوارم بازی های بهتری را از ذوب‌آهن ببینیم و با تدابیر و مدیریت جدید، سامان خوبی به این تیم بدهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

13 + نوزده =