صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » انتخابات شورای شهر، رأی اعتراضی مردم!

محسن فرودستان

انتخابات شورای شهر، رأی اعتراضی مردم!

به واقع انتخاب یک هنرپیشه که در کودکی نقش دلنشینی را بازی کرده است و یک مجری تلویزیونی خوش بیان شاد و شلوغ سیمای اصفهان و یک ورزشکار و مربی محبوب کشتی چه پیامی برای مسئولین و صحنه گردانان شهرمان دارد!؟

تاریخ انتشار: ۲۰:۳۲ - جمعه ۱۳۹۲/۰۴/۷

صاحب نیوز- انتخابات پدیده ای است که گهگاه شگفتی ساز شده و نتایج غیر منتظره ای را برای کشور و شهر رقم می زند. نتایجی که غیرقابل پیش بینی به نظر می رسند و نیاز به نقد و بررسی دارند. در این بین از شگفتی های انتخابات ریاست جمهوری فراوان صحبت شد اما پدیده های نوظهور در انتخابات شورای شهر نیز دست کمی از آن ندارد بلکه از جهاتی نیز حائز اهمیت بیشتری هستند. احسان شهیر در یادداشت  خود از شأنیت اصفهانیان سخن می گوید. رسول فروشانی از شیوه های غلط رأی مردم  سخن می گوید و محسن فرودستان نیز رأی اعتراضی مردم را مد نظر قرار می دهد.

***

محسن فرودستان– رأی آوردن بعضی از کاندیداها در شورای شهر اصفهان این بار برای بسیاری از مردم شهرمان که تا بحال تجربه ورود افرادی در این سمت را (فقط بواسطه شهرت تلویزیونی و رسانه ای) نداشته اند موجب تعجب شده است.

البته مدت هاست در جهان و حتی در همین کشور خودمان و شهر تهران، کسانی نه بخاطر تخصص یا ویژگی بارز یا برجستگی خاصی بلکه صرفا بخاطر داشتن قدرت و شهرت رسانه ای یعنی آشنایی مخاطبان با آنها از طریق صدا و سیما یا روزنامه یا سایت های پربیننده در سمت های بازیگر فیلم یا سریال های موفق یا مجری گری برنامه های معروف تلویزیونی یا … مورد اقبال عمومی مردم قرار گرفته اند.

نگارنده قصد آن را ندارد که به طور شخصی کسی را مورد نقد یا قضاوت قرار دهد بلکه به تحلیل و بررسی پدیده ای که بالاخره در شهر ما هم اتفاق افتاد و تأثیرگذاری شخصیت ها و کاراکترهای غیرواقعی و مجازی بر آراء و نظرات عموم مردم را نشان داد پرداخته است.

به واقع انتخاب یک هنرپیشه که در کودکی نقش دلنشینی را بازی کرده است و یک مجری تلویزیونی خوش بیان شاد و شلوغ سیمای اصفهان و یک ورزشکار و مربی محبوب کشتی چه پیامی برای مسئولین و صحنه گردانان شهرمان دارد!؟

در آخرین نیازسنجی های علمی انجام شده توسط مدیریت مطالعات و پژوهش شهرداری اصفهان نیاز به تفریح و شادی از بالاترین نیازهای همه محلات شهر اصفهان بوده است.

وقتی همه مردم شهر نیاز خانواده هایشان را به تفریحات سالم و محیط های بازی کودکان و برنامه های شاد و مفرح را اعلام می کنند، آقایان مدعی مدیریت شهر می بایست این خواسته های عمومی را به خوبی درک کرده و در همه مراحل منجمله انتخاب و چینش افراد برای لیست ها و ائتلاف ها بطور جدی مد نظر قرار دهند.

 در حالیکه نگاه دقیقی به وضعیت این دوره نشان می دهد لیست های مهم خالی از چهره های هنری یا رسانه ای یا ورزشی فرهیخته و در خور توجه بوده و رأی اعتراض گونه مردم جای بسی تأمل برای سران و متفکران این لیست ها و گروه های سیاسی اجتماعی حمایت کننده از آنها، در توجه به نیازهای شهروندان در عرصه های فرهنگی هنری ورزشی دارد.

دیدگاه‌ها

  1. سعید گفته :

    جالب بود موافقم

  2. محمود گفته :

    این نگاه واقع گرا ارزشمند است

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد