صفحه اصلی » ورزشی » واکاوی دلایل شکست سپاهان در مقابل استقلال

واکاوی دلایل شکست سپاهان در مقابل استقلال

مربی فوتبال در مورد بازی سپاهان و استقلال که با پیروزی استقلال همراه بود، توضیحاتی داد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۴ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۵

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوزدر مورد بازی سپاهان و استقلال  اظهار کرد: فوتبال دو اصل مهم تحت عنوان حمله و دفاع دارد، استقلال بعد از زدن گل، تعویض هایی انجام داد تا بتواند حفظ گل کند و بیشتر حالت دفاعی گرفت همچنین ضد حمله تیمش را تقویت کرد.

مربی فوتبال عنوان کرد: خوشبختانه محرم نویدکیا خیلی زود ترکیب تیم خود را پیدا کرده و شناخت کافی از تک تک بازیکنانش در پست های خودشان دارد، این یکی از مهم ترین کارهایی است که محرم انجام داده، محرم مربی باهوشی است و می توان آینده روشنی را برایش ترسیم کرد.

شفیعی بیان کرد: هرچند سپاهان این بازی را به استقلال واگذار کرد ولی چیزی از ارزش های خوب تیم سپاهان کم نکرد، وقتی در خانه حریف بازی داریم باید یک سری فاکتورهایی مانند مکان مسابقه، تفکرات تیم مقابل و اینکه تیم رقیب کجای جدول قرار دارد و غیره را بررسی کنیم.

وی افزود: هر دو تیم در هفته نهم در بازی هایی که داشتند پیروز شدند در این هفته اگر سپاهان می توانست تیم استقلال را ببرد یا مساوی کند موقتا به صدر جدول می آمد ولی الان با یک باخت در جدول ۴ پله پایین آمد.

حسن شفیعی اذعان کرد: سپاهان در بازی مقابل استقلال ترکیب خودش را نسبت به بازی که با صنعت نفت داشت ففط یک تغییر داده بود و در نوک حمله بجای مغانلو، شهباززاده را در ابتدای بازی جایگزین کرده بود، سیستم سپاهان چهار سه سه بود که در حمله به یک شکل حمله می کرد و در دفاع باشکل دیگری بازی میکرد.

مربی فوتبال تصریح کرد: استقلال یک سیستم سه چهار سه داشت و در حمله با یک روش خاص حمله می کرد و در دفاع نیز حالت خاصی داشت، شروع بازی سپاهان با حملاتش بود و مشخص بود که برای گرفتن ٣ امتیاز به زمین آمدند و نوید یک بازی خوبی را از سپاهان می داد.

* سلمانی با حرکت های بسیار خوبش به بازی سپاهان طراوت داده بود

شفیعی ادامه داد: سلمانی با حرکت های بسیار خوبش به بازی سپاهان طراوت داده بود، جنگ بازیکنان در وسط زمین بود، هر دو تیم سعی داشتند به خوبی از وینگرهایشان استفاده کنند، بازی تا دقیقه ۴٠ ادامه پیدا کرد و متعادل بود، ولی باز هم خط دفاع سپاهان با مشکل روبرو شد.

وی خاطرنشان کرد: نقاط کور جایی است که اگر در هر تیمی به درستی پوشش داده نشود و یار حریف را نتواند ببیند، ضرر جبران ناپذیری خواهد داشت، هافبک دفاع سمت چپ سپاهان نتوانستند از حرکت آغاسی جلوگیری کنند و آغاسی با عبور از یکی دونفر، توپ را به نقطه کور سپاهان ارسال کرد و با یک پرش مشکوک به هند با ضربه سر، توپ رابه جعفر سلمانی داد جعفر سلمانی، جالب اینکه توانست با کنترل توپ روی سینه اش و یک ضربه بدون مزاحمت توپ راحت به گل تبدیل کند. ا

مربی فوتبال گفت: سپاهان در آن ۵ دقیقه باقیمانده دست به حرکات خوبی زد ولی متاسفانه با بی دقتی فراوان توسط شهباززاده، احمدزاده و حسینی زحمات این تیم یکی پس از دیگری به هدر می رفت و توپ ها تبدیل به گل نمی شد که این موضوع می تواند یکی از اشکالات تیم سپاهان باشد.

به گفته این مربی در نیمه دوم نیز مالکیت توپ با سپاهان بود و بازی خوبی را شروع کرد سعی می کرد به دروازه حریف نزدیک شود و نزدیک هم می‌شد ولی با بی دقتی به بیرون می زد، فرهاد مجیدی در دقیقه ۵٣ برای حفظ گل، تعویضی انجام داد و به صورت تک مهاجم شروع به بازی می‌کرد
وی افزود: وینگرهای سپاهان با سرعت خوبی که داشتند از نفرات استقلال عبور می کردند ولی با بی دقتی گل زده نمی شد، اخیرا حسینی روزهای خوبی را ندارد و محرم نشان داده که تعویض هایش را از دقیقه ٧٠ به بعد انجام می دهد
حسن شفیعی اظهار کرد: ترفند خوبی که مجیدی در دقایق بعدی داشت این بود که دانشگر را وارد زمین کرد، آغاسی جلو آمد و مطهری را نوک حمله گذاشت، هدفش این بود که چون سپاهان حملات خوبی انجام می دهد، از ضد حمله استفاده کند و توپ را به مطهری برسانند، که حتی چند بار توانست از مدافعان عبور کند
مربی فوتبال عنوان کرد: با تعویض ها سپاهان نتوانستند پیروز این بازی شوند و تعویض ها کارامد نبود، استقلال به صورت موقت در صدر جدول قرار گرفت، اگر در فوتبال واقع بینانه تر باشیم و ببینیم که تیم های مقابل نیز شرایط خاص خودشان را دارند و روز به روز بهتر می شوند و جایگاهشان عوض می شود، بهتر می توان بازی کرد.

شفیعی بیان کرد: سپاهان باید تغییراتی در سیستم دفاعش انجام دهد، خوب بازی کردن و مالکیت داشتن روی توپ یک طرف ترازو است و امتیاز گرفتن در طرف دیگر ترازو قرار دارد، فوتبال فقط حمله نیست، دفاع و گل نخوردن نیز هست.
وی افزود: سپاهان باید با تفکرات بهتری وارد زمین می شد، مدیریت خوبی دارد، حتی می تواند به جایگاه اصلی خودش در جدول برسد، نباید مشخص باشد که سپاهان قرار است چگونه بازی کند، باید پلن ها و تاکتیک هایشان را عوض کنند، نوع ایستادن و دفاع کردنشان را باید اصلاح کنند، از ضد حمله جلوگیری کنند، حواسشان به نقاط کور باشد و راه رسیدن به گل زدن را در پیش داشته باشند، برای هر دو تیم اصفهان آرزوی موفقیت دارم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

13 + سیزده =