صفحه اصلی » اجتماعی » پایان کرونا چه زمانی خواهد بود؟

مینو محرز پاسخ می دهد؛

پایان کرونا چه زمانی خواهد بود؟

عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا با اشاره به این که مردم نباید انتظار داشته باشند با انجام واکسیناسیون کرونا تمام شود، گفت: ویروس‌های خانواده کووید همگی با جهش‌هایی خودکشی کرده‌اند و برای کرونا نیز باید منتظر چنین سویه‌ای بود.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۵

مینو محرز  ئر گفت و گو با صاحب نیوز؛از آینده نامشخص کرونا ویروس و پاندمی آن خبر داد.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا با بیان این که آن چه از ویروس‌های خانواده کووید مانند سارس سراغ داشتیم این بود که چند ماهی بعد از پدید آمدن هر یک از این ویروس‌ها، جهش‌هایی از آن به وجود می‌آمد که به سمت خودکشی ویروس پیش می‌رفت و رفته رفته ویروس منقرض می‌شد.

وی گفت: دانشمندان برای ویروس کووید۱۹ هم چنین انتظاری داشتند اما دیدیم بعد از هر جهش، ویروس قوی‌تر شده و در حال حاضر خبری از سویه‌هایی که به از بین رفتن آن منجر شود، نیست.

عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران در مورد انتشار خبری که در آن دانشمندان ژاپنی اعلام کرده بودند سویه جدیدی از کرونا را رصد کرده‌اند که می‌تواند به سمت خودکشی ویروس برود، اظهار امیدواری کرد این خبر صحت داشته باشد و عنوان کرد: اگر چنین سویه‌ای پدید بیاید می‌توانیم امید داشته باشیم به سمت پایان اپیدمی پیش برویم.

این متخصص بیماری‌های عمومی در مورد نقش واکسیناسیون در کنترل کرونا اظهار کرد: آن چه در مورد واکسن ثابت شده است این است که واکسیناسیون بهترین راهکار کاهش مرگ و میر کرونا است و طبق آخرین یافته‌ها علمی، اثرگذاری بهتر واکسن با تزریق سه دوز آن میسر می‌شود.

محرز با اشاره به این که فروکش کردن کرونا در کشور می‌تواند موقتی باشد از لزوم استفاده از ماسک حتی بعد از تزریق واکسن سخن گفت و اظهار کرد: دولت باید تدابیر لازم برای رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم را اتخاذ کند.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 + یک =