صفحه اصلی » اجتماعی » مخازن مازوت نیروگاه‌های اصفهان از سال ۹۳ پلمب شده است

مخازن مازوت نیروگاه‌های اصفهان از سال ۹۳ پلمب شده است

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان گفت: مخازن مازوت نیروگاه‌های اصفهان سال ۹۳ به دلیل استفاده از مازوت توسط دادستان وقت پلمب شد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۹ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛  محمدرضا نوحی گفت: اصفهان دارای دو نیروگاه شهید محمد منتظری و اسلام آباد است که قابلیت استفاده از سوخت مازوت را دارند. مخازن مازوت نیروگاه‌های اصفهان سال ۹۳ به دلیل استفاده از مازوت توسط دادستان وقت پلمب شد. تاکنون هم قسمت مازوت سوزی این دو نیروگاه از حالت پلمب خارج نشده است.

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان گفت: البته دو سال قبل نیروگاه شهید منتظری به مدت سه روز با مجوز‌های لازم توانست از مازوت استفاده کند و پس از اتمام سه روز دوباره قسمت مازوت سوزی آن پلمب شد که تاکنون هم گشوده نشده است.

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان گفت: با توجه به سرمایی که در نیمه دوم هر سال وجود دارد و افزایش مصرف گاز خانگی معمولاً صنایع و نیروگاه‌ها با کمبود گاز مواجه می‌شوند، اما به دلیل تأثیر گذاری شدید مازوت بر کیفیت هوا، مجوز استفاده از مازوت صادر نمی‌شود.

نوحی گفت: ضمن آنکه در همین شرایط کمبود، اولویت بر تأمین گاز مصارف خانگی و ممانعت از خاموشی است، اما با این وجود برنامه‌ای برای استفاده نیروگاه‌ها از مازوت هم نیست و قطعاً در صورت چنین اقدامی از سوی نیروگاه‌ها با پلمب روبرو خواهند شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 × 1 =