صفحه اصلی » استان اصفهان » نائین » سرپرست جدید اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نایین معرفی شد

سرپرست جدید اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نایین معرفی شد

طی مراسمی با حضور فرماندار شهرستان نایین ، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، رییس دفتر امام جمعه نایین، رییس دفتر نماینده مردم شریف شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولین شهرستان از خدمات و زحمات آقای داود صالحی تقدیر و به جای ایشان آقای احسان امامی به عنوان سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نایین معرفی شد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۸ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد نصرتی  در آیین تکریم و معارفه سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نایین عنوان کرد: با توجه به وسعت شهرستان نایین که بالغ بر یک چهارم استان اصفهان را شامل می‌شود بحث منابع طبیعی برای این شهرستان هم فرصت می‌باشد و هم تهدید به گونه‌ای که مشکلات این حوزه با حمایت های استان و تلاش عزیزان در اداره منابع طبیعی شهرستان نایین حداقلی بوده است.تنوع مسئولیت، حفاظت از منابع طبیعی و عرصه‌های طبیعی شهرستان، تداخلات در حوزه‌های واگذاری در میان عرصه های طبیعی و مستثنیات مردم از جمله مشکلات عدیده پیش روی منابع طبیعی شهرستان می باشد.

فرماندار شهرستان نایین افزود: خدمتگزاری به مردم یکی از ابعاد مسئولیت است که اگر مسئول خود را خادم مردم بداند و با توجه به ارزشهای اسلام انقلاب و انسانیت در جهت خدمت به مردم گام بردارد بسیار ارزشمند است موضوع دیگر این که، خادم مردم باید نسبت به شرح وظایف خود آگاهی داشته باشد و حفظ کرامت مردم در مراجعات بسیار حائز اهمیت است. مبحث دیگر قانونمندی است مسئول باید منطبق با قانون گام بردارد و در جایی که قانون اجازه برخی اقدامات را نمی دهد باید رفتار منطبق با شأن ارباب رجوع صورت پذیرد. همچنین یک مسئول باید برای خانواده خود نیزوقت بگذارد .اینکه خود را وقف کار کنیم موضوع بسیار خوب و پسندیده است اما باید میان کار و خانواده تعادل برقرار گردد چرا که محیط خانواده می تواند در ابعاد روحی و روانی برای انجام صحیح مسئولیت تاثیرگذار باشد.

وی همچنین در خصوص بحث آبخیزداری افزود: یکی از مهمترین رسالت‌های مجموعه منابع طبیعی مبحث آبخیزداری می باشد در این راستا طرح انجام شده در بخش انارک توسط بخش خصوصی که بسیار نیز موفق در این خصوص عمل شده می تواند به عنوان یک الگو برای واگذاری اراضی منابع طبیعی به بخش خصوصی برای تامین آب و ایجاد زیرساخت های گردشگری مورد توجه قرار گیرد. هچنین مقابله با بیابان زدایی با توجه به خشکسالی‌های اخیر و همچنین خشکسالی تالاب گاوخونی که شرق استان را تحت تاثیر خود قرار می دهد باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. فرماندار شهرستان نایین همچنین درخصوص موضوع بیماری سالک که اخیرا در روستای چوپانان و اراضی اطراف آن مشاهده شده نیز افزود در این راستا جلساتی برگزار گردیده و امیدواریم با هم افزایی و همکاری دستگاه‌های مربوطه از جمله منابع طبیعی ،بخشداری انارک ،دهیاری روستای چوپانان و شبکه بهداشت و درمان و سایر دستگاه ها این موضوع بسیار نگران کننده را کنترل نماییم. نصرتی در پایان ضمن تقدیر از خدمات و تلاش های  صالحی برای امامی آرزوی توفیق نمود.

کاظمی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان نیز در این جلسه عنوان کرد: پروژه هایی که در مجموعه منابع طبیعی مد نظر و در دستور کار قرار دارد در قالب پروژه ها و دستورالعمل ها در حال اجراست. حفاظت از عرصه های ملی به صورت فیزیکی و فنی، تعیین تکلیف اراضی حریم، بحث تفکیک اراضی ،توسعه کشت نهال در عرصه های بیابانی و مقابله با بیابان زدایی و جلوگیری از توسعه بیابان و تثبیت شن های روان که عملکرد موفقی را در شهرستان داشته ایم. مهندس کاظمی افزود: بسیاری از پروژه‌های انجام شده در شهرستان خصوصا در بخش انارک در حال تکمیل می باشد که انشاالله تا پایان سال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. وی ادامه داد: در بحث مهار سیلاب، شهرستان نایین در اولویت استان قرار داشته است همچنین در بحث نهاده‌های دامی با همکاری و هماهنگی جهاد کشاورزی نهاده‌های دامی یارانه ای را در میان دامداران توزیع کرده ایم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × دو =