صفحه اصلی » سیاسی » طرف های غربی مذاکرات برجام به دنبال بهانه هستند

امام جمعه موقت اصفهان:

طرف های غربی مذاکرات برجام به دنبال بهانه هستند

امام جمعه موقت اصفهان گفت: جدیت ایران در افزایش توان هسته ای، موجب شده طرف های غربی مذاکرات برجام به دنبال بهانه ای باشند و بگویند ایران در اجرای کامل توافقات نیست در حالی که بدعهدی را آنها شروع کردند و باید از این به بعد آنها این اطمینان را بدهند که به تعهدات عمل و خسارت ها را جبران می کنند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۰ - جمعه ۱۴۰۰/۰۹/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید ابوالحسن مهدوی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اصفهان در مصلای امام خمینی(ره) با بیان اینکه در برجام اروپا و امریکا ۱۱ تعهد به کشورمان داشتند که در ازای آن قرار شد ایران غنی سازی اورانیوم را تعطیل کند اظهار کرد: ایران در تعهدات برجام، به همه عهدهای خود عمل کرد و آژانس بین المللی انرژی هسته ای نیز ۱۵ بار عمل به عهد کشور ایران را اعلام کرد اما طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکرد.

امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: دولت های غربی و آمریکایی به زبان بی زبانی می گویند که ما به تعهدات خود عمل نمی کنیم و برجام را پاره می کنیم اما شما عمل کرده و صادق باشید و پای میز مذاکره بیاید.

وی با بیان اینکه آمریکا علاوه بر پاره کردن برجام تحریم ها را نیز افزایش داد خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به فرمان رهبر معظم انقلاب غنی سازی را تا ۶۰ درصد ادامه داد و ثابت کرد علم و دانش آن را در زمان تحریم ها هم دارد.

آیت الله مهدوی تاکید کرد: جدیت ایران در افزایش توان هسته ای، موجب شده طرف های غربی مذاکرات برجام به دنبال بهانه ای باشند و بگویند ایران در اجرای کامل توافقات نیست در حالی که بدعهدی را آنها شروع کردند و باید از این به بعد آنها این اطمینان را بدهند که به تعهدات عمل و خسارت ها را جبران می کنند چراکه ما دیگر اطمینانی به تعهدات لفظی دولت های غربی نداریم و ادعاهای آنها باید ثابت شود.

* دولت سیزدهم برای بهبود معیشت مردم تلاش می کند

وی در ادامه با اشاره به لایحه بودجه دولت ابراز کرد: دولت در این مدت با کاهش هزینه های خود، درآمد اقشار کم درآمد را به صورت پلکانی افزایش داده همچنین پرداختی دولت به کمیته امداد و بهزیستی نیز بیشتر شده است.

خطیب موقت نماز جمعه اصفهان افزود: افزایش درآمد استان ها، توجه به منابع مسکن، اشتغال آفرینی، بالا بردن ظرفیت تولید برق کشور از هزار مگاوات به ۱۰ برابر بیشتر، تلاش جدی برای افزایش صادرات، جلوگیری از واردات بی رویه و راه اندازی مجدد کارگاه های تولیدی تعطیل شده، بخشی از اقدامات دولت سیزدهم برای بهبود معیشت مردم است.

* دشمن با سوء استفاده از تجمعات قانونی برخی صنوف، به دنبال برهم زدن آرامش و امنیت جامعه است

وی با اشاره به اقدامات آشوب گران و فرصت طلبان در ادامه تجمع قانونی کشاورزان اصفهانی تاکید کرد: کاملا واضح و آشکار است که دشمن مطالبه بر حق مردم همراه با آرامش ما را نمی خواهد بنابراین در تجمعات قانونی برخی صنوف با حمایت و پشتوانه رسانه های بیگانه در تلاش برای بر هم زدن آرامش و امنیت جامعه است که تجمع کشاورزان اصفهان و بیانیه پایانی آن سپس شروع شکل گیری تحریکات نمونه بازر این مسئله است که ما باید هوشیار باشیم.

آیت الله مهدوی با بیان اینکه دولت بدنبال رفع مشکلات است، تصریح کرد: اینکه خواسته های به حق از طریق تجمعات مختلف پیگیری شود را قبول نداریم بلکه باید به گونه ای باشد که دشمن از آن سو استفاده نکند.

* حقایق اگر به درستی تبیین نشود دشمن آن را برای مردم برعکس جلوه خواهد داد

وی به روز حوزه و دانشگاه اشاره کرد و با بیان اینکه دین ما دین عقلی است و ما باید هر کاری را با پشتوانه دلیل عقلی بپذیریم و به همین دلیل به سراغ عالم می رویم خاطرنشان کرد: کسانی که دلیل عقلی را پذیرفته باشند هیچ شکی به خود راه نمی دهند، رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار اخیر خود با پرستاران فرمودند که اگر حقایق درست تببین نشود، دشمن با تحلیل های غلط آن را وارونه جلوه می دهد.

وی افزود: خدمات مسئولان در دوره های مختلف اگر به درستی تبیین نشود دشمن آن را برای مردم برعکس جلوه می دهد زیرا کار اساسی دشمن وارونه جلوه دادن حقایق ها و تزیین امور باطل به لباس حق است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

7 + نه =