صفحه اصلی » استان اصفهان » تنها داروخانه را برای خرید دارو انتخاب کنید/ دارو در اصفهان هست اما کم است!

تنها داروخانه را برای خرید دارو انتخاب کنید/ دارو در اصفهان هست اما کم است!

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  گفت: بیماران با مشکل کمبود دارو مواجه هستند و از سوی دیگر در بازار سیاه داروهای بی‌کیفیت و تقلبی با قیمت بالا وجود دارد، دارویی که خارج از سیستم طبیعی و داروخانه عرضه می‌شود حتماً داروی تقلبی و مشکل‌داری خواهد بود.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۳ - شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۷

محمود اعتباری در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز؛ در خصوص نبود دارو در بعضی ساعات در داروخانه ها اظهار  کرد: هر داروخانه برای توزیع و عرضه دارو به بیماران با سازمان غذا و دارو هماهنگ است و اعلام می‌کند از چه ساعتی توزیع دارو را شروع می‌کند اما به دلیل اینکه مقدار دارو به صورت کافی موجود نیست، سریع تمام می‌شود و عده‌ای از بیماران وقتی به داروخانه مراجعه دارند با نبود دارو مواجه می‌شوند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: بیماران با مشکل کمبود دارو مواجه هستند و از سوی دیگر در بازار سیاه داروهای بی‌کیفیت و تقلبی با قیمت بالا وجود دارد، شهروندان بدانند دارویی که خارج از سیستم طبیعی و داروخانه عرضه می‌شود قطعا داروی تقلبی و مشکل‌داری خواهد بود.

وی متذکر شد: این داروها قاچاق است و احتمال دارد از سیستم درمانی به روش‌های متفاوتی خارج شده باشد، بنابراین لازم است همشهریان اصلاً به این داروها اعتماد نکنند.

اعتباری بیان کرد: بیماران از خرید این داروها پرهیز کنند به دلیل اینکه این داروها در شرایط صحیح نگهداری نشده است و تاریخ انقضای آن مشخص نیست و منبع تهیه آنها هم مورد تأیید وزارت بهداشت نیست.

وی اعلام کرد: برای اطلاع از محل توزیع داروی مورد نیاز بیماران، سامانه ۱۹۰ وجود دارد و افراد می‌توانند با این سامانه تماس بگیرند و محل‌های قابل اعتماد برای عرضه دارو به بیماران معرفی می‌شود تا بتوانند داروی مورد نیاز خود را تهیه کنند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یادآور شد: برای بیماران سرطانی دارو تأمین می‌شود اما میزان دارویی که در اختیار اداره غذا و داروی اصفهان قرار می‌گیرد کفاف نیازهای بیماران سرطانی شهر و استان اصفهان را نمی‌دهد. داروهای بیماران شیمی درمانی در بیمارستان‌های میلاد، امید، داروخانه سیدالشهدا و داروخانه حکیم شفائی عرضه خواهند شد.

وی ادامه داد: تولیدات داخلی برای تأمین داروهای بیماران سرطانی وجود دارد. برای تأمین داروی خاص بیماران شیمی درمانی قبلاً مشکلاتی وجود داشت و در حال حاضر این مشکل برطرف شده است و داروها به تدریج برای استفاده بیماران عرضه می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه + 10 =