صفحه اصلی » اقتصادی » وام مسکن روستایی به 200 میلیون تومان افزایش می‌یابد

وام مسکن روستایی به 200 میلیون تومان افزایش می‌یابد

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با اشاره به اینکه وام مسکن روستایی در زمان حاضر مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است، گفت: باید این وام ۲۰۰ میلیون تومان شود که این میزان دارای مصوبه است و امیدواریم تا چند روز آینده اجرایی شود.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۳ - شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ اکبر نیکزاد، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در دیدار با استاندار اصفهان اظهار کرد: ۴۵ درصد واحدهای مسکونی روستایی در استان اصفهان نوسازی شده است که برای رسیدن به رقم مطلوب همت و همکاری بیشتری نیاز است.

وی بیان کرد: اصفهان در حوزه مسکن شهری عملکرد بسیار خوبی داشته است، اما در نوسازی مسکن روستایی همت مضاعفی از سوی بنیاد مسکن و توجه استانداری اصفهان می‌طلبد.

نیکزاد با اشاره به اینکه وام مسکن روستایی در زمان حاضر مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است، ادامه داد: باید این وام ۲۰۰ میلیون تومان شود که این میزان دارای مصوبه است و امیدواریم تا چند روز آینده اجرایی شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور وام مسکن روستایی را با سود ۵ درصد، بازپرداخت ۲۰ساله و اقساط یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت: پیش از این تعدادی از بانک‌ها در ارائه این وام مانع‌اندازی و درخواست چک می‌کردند، اما این وام نیاز به ضامن زنجیره‌ای ۳ نفره از اهالی روستا با ارائه سفته دارد.

وی مطرح کرد: در بحث مسکن روستایی انتظار داریم اصفهان که به عنوان پیشرو در کشور شناخته می‌شود، بهتر عمل کند.

نیکزاد با اشاره به اینکه قرار است بنیاد مسکن در حوزه مسکن شهری ورود پیدا کند گفت: این امر در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر محقق خواهد شد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با اشاره به اینکه بنیاد مسکن استان اصفهان در زمینه مسکن شهری توان بالایی دارد و مسؤولان مسکن و شهرسازی نیز همواره همکاری خوبی داشته‌اند عنوان کرد: کیفیت، سرعت کار و با برنامه پیش رفتن طرح‌های مسکن‌ شهری به خوبی در حال اجراست.

وی تصریح کرد: برگزاری جلسه شورای عالی استان می‌تواند بسیاری از مشکلات حوزه مسکن را حل کند؛ اضافه بر این در زمینه اجرای طرح‌های هادی نیز توفیقات خوبی داشتیم و استان اصفهان به عنوان پیشروترین استان، در حال خریداری یک کارخانه تولید قیر است و اولین استانی است که این اقدام را انجام می‌دهد و خیر و برکت آن به روستاها نیز می‌رسد.

نیکزاد یادآورشد: بافت‌های با ارزش بسیاری از روستاها در حال شناسایی و بهسازی معابر نیز با نقشه‌های ویژه‌ای در حال انجام و به روستاهای گردشگرپذیر تبدیل می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج + 14 =