صفحه اصلی » اجتماعی » عزم جدی شهرداری برای ساماندهی کودکان کار؟

عزم جدی شهرداری برای ساماندهی کودکان کار؟

شهردار اصفهان گفت: شهرداری با همکاری سایر دستگاه‌ها از جمله استانداری و نیروی انتظامی مصمم است تا نسبت به رفع پدیده کودکان کار اقدام کند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۰ - شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ علی قاسم زاده شهردار اصفهان گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده هفته‌ای دو روز در مناطق مختلف شهرداری حضور پیدا کرده و ضمن خدا قوت به کارکنان، مسائل مربوط به هر منطقه را بررسی و سعی در رفع آن‌ها با همفکری مدیران همان مناطق داریم.

وی گفت: در این راستا روز پنجشنبه به مناسبت روز حمل و نقل ساعت پنج بامداد در جمع رانندگان و کارکنان اتوبوسرانی حاضر شدیم در حالی که ساعت شیفت اول رانندگان به سمت شهر حرکت کرده بود؛ رانندگان قشری زحمتکش هستند که از ساعت چهار صبح در ترافیک شهر و هوای آلوده آن مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستند بنابراین باید قدردان آنان باشیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه به مناسبت هفته پژوهش و اهمیت کار عالمانه در شهر، تفاهم‌نامه‌هایی بین شهرداری اصفهان و معاونت پژوهشی تمام دانشگاه‌های شهر منعقد شد، گفت: در این نشست تفاهم‌نامه‌ها رد و بدل شد تا در آینده کار‌هایی که در سطح شهر انجام می‌شود از پشتوانه پژوهشی و علمی بیشتری برخوردار شود.

قاسم زاده با تاکید بر اینکه خوشبختانه پدیده کارتن خوابی در شهر اصفهان برطرف شده است، گفت: اگر مردم مواردی را در این زمینه مشاهده کردند طی تماس با شماره ۱۳۷ این موضوع را به شهرداری اطلاع دهند چراکه برخی از این کارتن خواب‌ها مهاجر هستند و از شهر‌های اطراف به اصفهان می‌آیند و ممکن است علی‌رغم مدیریت برای هدایت کارتن خواب‌ها چنین مواردی در سطح شهر همچنان وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شهرداری برای رفع معضل کودکان کار پیش قدم شده تا این پدیده را در شهر اصفهان برطرف کند، گفت: افرادی به هر علتی با استثمار کودکان به صورت تیمی و باندی فعالیت می‌کنند، در این راستا شهرداری با همکاری سایر دستگاه‌ها از جمله استانداری و نیروی انتظامی مصمم است تا نسبت به رفع این پدیده اقدام کند.

شهردار اصفهان گفت: البته بخشی از کودکان نیازمند حمایت را تحت مراقبت دستگاه‌های حمایتی همچون بهزیستی قرار می‌دهیم تا در شهر اصفهان شاهد اینگونه پدیده‌های آزاردهنده اجتماعی نباشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هجده − 8 =