صفحه اصلی » اجتماعی » هوای اصفهان همچنان ناسالم است

هوای اصفهان همچنان ناسالم است

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین ۱۲۳ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۴۴ - شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۲۰، انقلاب با شاخص ۱۳۵، باهنر با شاخص ۱۲۱، پروین با شاخص ۱۰۸، جِی با شاخص ۱۲۵، رودکی با شاخص ۱۵۰، فیض با شاخص ۱۱۷، کاوه با شاخص ۱۴۸ ناسالم برای گروه‌های حساس است.

او با اشاره به قطعی سه ایستگاه پایش هوا در خیابان‌های میرزا طاهر، دانشگاه و باغ غدیر گفت: شاخص کیفی هوای خیابان انقلاب با ۱۵۷، بزرگراه خرازی با ۱۵۲، رهنان با ۱۵۱ و ورزشگاه میثاق با ۱۵۴ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) را نشان می‌دهد.

کارشناس امور آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: امروز هوای شهر صنعتی سجزی با شاخص ۱۰۹، شاهین‌شهر با شاخص ۱۱۷ و مبارکه با شاخص ۱۴۵ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز با فعالیت سامانه ناپایدار بارشی در سطح استان از غلظت آلاینده‌های جوی به ویژه در مناطق مرکزی و صنعتی و شهر اصفهان کاسته می‌شود. هواشناسی اصفهان پیش‌بینی کرده این ناپایداری‌ها تا روز سه‌شنبه ۳۰ آذر ماه ادامه دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 + هفت =