صفحه اصلی » اجتماعی » حمایت مدیریت جدید استان از پژوهش های علمی/ جای خالی علم و پژوهش در بسیاری از تصمیمات اجرایی

معاون سیاسی استانداری اصفهان:

حمایت مدیریت جدید استان از پژوهش های علمی/ جای خالی علم و پژوهش در بسیاری از تصمیمات اجرایی

معاون سیاسی استانداری اصفهان با بیان اینکه گاهی در اجرا مشاهده می کنیم که خیلی جای علم و کار عالمانه خالی است، گفت: ما امادگی داریم در این دوره جدید حداقل از پژوهش های علمی حمایت کرده و اقدامات اجرایی خود را بر اساس آن انجام دهیم.

تاریخ انتشار: ۱۸:۴۶ - شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد رضا جان نثاری در جشنواره جهادگران علم و فناوری با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه اظهار کرد: هفته پژوهش را گرامی می داریم و باید یاد کنیم از همه کسانی که پژوهش های خوبی را از ابتدای انقلاب  انجام دادند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان تصریح کرد: وقتی ما به حرکت کشور نگاه میکنیم مقام معظم رهبری در چند نکته خود شخصا ورود پیدا کردند.

وی افزود: یکی از این امورات علم اموزی و پیشرفت علمی کشور است که اگر بخواهیم به اهمیت این موضوع پی ببریم فکر نمی کنم پارامتری مهمتر از اینکه مقام معظم رهبری شخصا در این موضوع ورود پیدا می کند، پیدا کنیم.

جان نثاری با بیان اینکه ابداع گفتمان پیشرفت علمی کشور از سوی مقام معطم رهبری بود، بیان کرد: اینکه دانشگاه ها و حوزه علمیه به علم بپردازند که یک رویه روزمره است اما اینکه علم آموزی و توسعه و پیشرفت علمی گفتمان شود، متفاوت است.

محمدرضا جان نثاری ادامه داد: وقتی مقام معظم رهبری این موضوع را مهم می دانند حتما بقیه نیز باید تاسی کنند  و دنباله روی کرده و پیشرفت علمی کشور را جدی بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: بعضی ها می گویند دنبال فرمایشات مقام معظم رهبری می روند که این خوب است اما این برای یک بسیجی کم است؛ بسیجی باید دنبال منویات مقام معظم رهبری باشد و آنچه مقام رهبری دوست دارند و خوششان می اید، را انجام دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان تصریح کرد: ما باید در حوزه علم و پیشرفت علمی کشور منویات مقام معظم رهبری چیست و  هر کسی دخیل در این موضوع است باید منویات ایشان را در این زمینه دنبال کند.

جان نثاری در بخش دیگری از صحبت های خود عنوان کرد: ما امروز وقتی کار اجرایی انجام می دهیم که اگر در برخی اقدامات را در  ۲۰ سال گذشته مقایسه کنید هیچ پیشنهاد خلاقانه در آن دیده نمی شود و تکرار می شود.

محمدرضا جان نثاری با اشاره به مشکل آب در اصفهان گفت: در بعد از انقلاب در حوزه آب چقدر کار علمی شده است اما ایا واقعا اگر بر اساس علمی تصمیمات گرفته شده بود ایا ما این وضعیت را داشتیم.

وی افزود: چقدر ادمها دورهم نشستند و  تصمیماتی گرفتند در مورد اب که هیچ علمی در مورد اب نداشتند

محمد رضا جان نثاری گفت: باید ببینیم چند پژوهش کابردی در مورد اب اصفهان انجام شده و اگر انجام شده است هم باید دید چرا در مرحله اجرا به آن توجه نشده است.

جان نثاری با بیان اینکه خیلی از مشکلات ما از نداشتن نگاه درست به موضوع است، گفت: موضوع آب اصفهان مانند بقالی است که دبه ۱۷ کیلویی پنیر داشته باشد اما برای فروش ۳۴ کیلو قول داده باشد

وی افزود: در بهترین زمین های حاصل خیزمان ذوب آهن را ساختیم و آب را از کنار بهترین زمین های حاصل خیز به شرق می بریم که گندم بکاریم؛ پالایشگاهمان را دقیقا در کریدور هوای اصفهان ساختیم تا با کوچکترین نسیمی شهر در معرض الودگی قرار گیرد.

وی بیان کرد: در هفته پژوهش باید کاری کنیم و مواظب باشیم دیگر از این کلاه ها سرمان نرود و ببینیم ایا کاری که میکنیم عاقلانه است؛ در تمام دنیا کمربند دور کشورهایشان را سبز درست میکند اما ببیند در دور شهر اصفهان این کمربند چگونه است

جان نثاری با بیان اینکه گاهی در اجرا مشاهده می کنیم که خیلی جای علم و کار عالمانه خالی است، گفت: ما امادگی داریم در این دوره جدید حداقل از پژوهش های علمی حمایت کرده و اقدامات اجرایی خود را بر اساس ان انجام دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × سه =