صفحه اصلی » اقتصادی » هشدار پلیس امنیت اصفهان درباره خرید و فروش ارز

هشدار پلیس امنیت اصفهان درباره خرید و فروش ارز

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان اصفهان، خرید و فروش هرگونه ارز در خارج از بانک‌های عامل و صرافی‌های مجاز را ممنوع اعلام کرد و از برخورد قاطع این پلیس با دلالان و اخلالگران بازار ارز خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ کامران ریاحی رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: بر اساس ماده ۱۳ مقررات ناظر بر عملیات ارزی صرافی‌ها، انجام هرگونه معاملات فردایی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی منع قانونی دارد.

وی گفت: معاملات فردایی مبادلاتی هستند که در آن ذی نفعان بازار ارز در پایان یک روز معاملاتی در رابطه با وضعیت ارز در روز آینده با هم وارد معامله می‌شوند و بر اساس پیش‌بینی‌هایی که از نرخ ارز در روز آینده دارند، تعهداتی را بر عهده می‌گیرند.

ریاحی گفت: در واقع این افراد تلاش می‌کنند با پیش‌بینی صحیح نرخ ارز در آینده به سود نامشروع دست پیدا کنند و طبعا هزینه زیان‌های ناشی از پیش‌بینی ناصحیح خود را می‌پردازند.

سرهنگ ریاحی با بیان اینکه در معاملات فردایی غالباً ارزی مبادله نمی شود گفت: در این معاملات تنها ما به التفاوت میان نرخ ها به صورت ریالی تسویه می شود، به همین جهت اکثر معاملات در بازار فردایی ارز به مقاصد دلخواه دلالان است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از برخورد قاطع پلیس با دلالان و اخلالگران بازار ارز خبر داد و گفت: براساس قانون خرید و فروش هرگونه ارز در خارج از بانک‌های عامل و صرافی‌های مجاز را ممنوع است و ازشهروندان هم می‌خواهیم که برای تهیه ارز مورد نیاز خود به بانک‌های عامل و صرافی‌های مجاز مراجعه کرده و درصورت مشاهده هرگونه دلالی و اخلال در بازار ارز موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

16 + 8 =